اگر به کاشت ناخن علاقمند هستیدد این مقاله خواندنی را از دست ندهید.

کاشت ناخن را می شناسید؟ 

کاشت ناخن

در این مقاله موارد زیر را بطور کامل بررسی می کنیم :

  • کاشت ناخن چیست ؟
  • موارد کاشت ناخن کدامند؟
  • ماینکور و پدیکور را می شناسید؟
  • کاشت ناخن بعنوان شغلی زنانه محسوب می شود؟
  • خدمات کاشت ناخن کدامند ؟
  • کاشت ناخن از لحاظ شرعی مشکل دارد؟

کاشت ناخن چیست ؟

کاشت ناخن  با طراحی های متنوع و رنگی زینت بخش زیبایی دستان یک خانم خوش سلیقه است . این حس زیبایی از یک لاک ساده ممکن است تداعی کند تا انواع دیزاین های حرفه ای و تخصصی .

البته نکته مهمترین از این حس زیبایی مربوط به سلامت و بهداشت ناخن هاست .

موارد کاشت ناخن کدامند؟

یکی از موارد فقط و فقط برای زیبایی است . استفاده از این ناخن ها برای افرادی که ناخن های ضعیف و شکننده دارند و همچنین افرادی که عادت به جویدن ناخن دارند بسیار مناسب است چون مانع آنها می‌شود. این ناخن‌های مصنوعی در اندازه‌های گوناگون و در رنگ‌های طبیعی و متنوعی موجود می‌باشند. برای عمل کاشت ناخن می‌بایست موارد زیادی را رعایت کرد، ابزار و مواد کاشت ناخن را شناخت و در صورت تصمیم برای انجام، این کار را زیر نظر متخصصین این انجام داد.

مانیکور و پدیکور را می شناسید؟

سلامت و بهداشت و در اصطلاح پدیکور و مانیکور ناخنهای دست و پا از اهمیت خاصی در دنیای امروز بخصوص برای بانوان برخوردار می باشد. امروزه علاوه بر موضوع بهداشت و سلامتیه ناخنها همزمان زیبایی و طراحی های مختلف و مدرن بر روی دستان بانوان خودنمایی می کند.

کاشت ناخن و شغلهای زنانه

خدمات ناخن برای یک زن ، چه دکتر باشد چه یک مدیر یک آتلیه عکاسی فرقی نمی کند.

چه بسیار دکتران و مهندسان برجسته کشور که از مشتریان کلبه ارزو بودند و هستند و همیشه به سلامتی و زیبایی ناخن هایشان اهمیت می دهند

خدمات کاشت ناخن کدامند ؟

خدمات ناخن “کلبه آرزو” با ارایه جدیدترین و بهترین خدمات کاشت ناخن در منطقه غرب تهران ، در این زمینه با استفاده از متخصصان ناخن که دارای اعتبارنامه از مسکو و دبی هستند امیدوار است بتواند تمام نیازمندیهای خدمات ناخن بانوان ایرانی را فراهم کند.

همچنین در آموزشگاه آرایشگری زنانه این مجموعه آموزش کاشت ناخن با ارایه مدرک فنی حرفه ای و بین المللی برای هنرجویان این رشته مهیا می باشد که برای ثبت نام می توانند با مدیریت آموزشگاه هماهنگ کنند.

کاشتهای ناخن زیر در سالن زیبایی “کلبه آرزو” انجام و همچنین آموزش داده می شود:

کاشتهای چند مرحله ای: بیبی بومر. استندگلاس. ماربل. موزاییک. سرامیک. لمینت. ساخت فرنچ. کریستال. اکلیل. الماس

صدف سازی. از بین بردن عیوب. سایه . اکلیل

سنگ. لمه. گیپور. سایه. خاوریار. براده طلا و نقره. ۳بعدی. ۴بعدی

کاشتهای ژورنالی: لوله. اج. لبه. نیزه. تراشه. کویین

تکنیک های دیزاین: سنگ سازی. قاب سازی. گل سازی. ساخت اشکال با پودر رنگی. طرحهای پاستیلی. شوگر افکت. ژل فویل . وان استروک . ساخت حریر. ماربل با اب. هایلایت

مدیریت خدمات ناخن “کلبه آرزو” : سرکار خانم قهرمانی  تلفن تماس : 09127009256

در عکسهای زیر می توانید نمونه ای از کاشتهای دلخواه خود را مشاهده کنید.

اموزش کاشت ناخن

[pp_gallery gallery_id=”279″]

نظر مراجع درباره کاشت ناخن مصنوعی

برای عده ای از بانوان که در کاشتن ناخن تردید دارند، سوالاتی نظیر صحیح بودن غسل و وضو و هم چنین صحت انجام این عمل از نظر فقهی وجود دارد. در  زیر، نظر 5 تن از مراجع عظام تقلید در این باره را بخوانید.

آیت الله خامنه ای

سوال:

1- کاشت ناخن مصنوعى براى بانوان چه حکمى دارد؟

2-اگر کسى ناخن مصنوعى بکارد، براى وضو و غسلش چه باید بکند؟

پاسخ:

1- کاشت ناخن فى نفسه اشکال ندارد و با فرض صدق زینت، باید از نامحرم پوشانده شود.

2- در صورت کاشت ناخن، براى وضو و غسل باید مانع ـ ولو با صرف هزینه ممکن ـ برطرف گردد و چنانچه می‌داند امکان برطرف‌کردن آن نیست و یا رفع آن با مشقّت غیر قابل تحمّل همراه بوده و یا ضرر قابل توجهى دارد، در وقت نماز باید وضو یا غسل را انجام دهد سپس مبادرت به این کار کند و وضو و غسل‌هاى بعدى را باید به‌صورت جبیره انجام دهد(یعنى با دست مرطوب مانع را مسح نماید)؛ اما در صورتى که امکان برطرف کردن آن ـ ولو در روز‌های بعد ـ باشد و برطرف نکند، وضو و غسل جبیره باطل خواهد بود.

آیت الله مکارم شیرازی

سوال:

لطفا بفرمایید کاشت ناخن توسط بانوان چه حکمی دارد و آیا میتوان با این نوع ناخن وضو گرفت و غسل کرد و نماز خواند ؟

پاسخ:

در صورتي که ضرورتي براي اين کار نباشد آن را ترک کنند، و چنانچه ضرورتي وجود داشته باشد و امکان جداسازي ناخن هاي مصنوعي به هنگام غسل و وضو نباشد، با آن وضو و غسل جبيره اي مي گيرند.

آیت الله صافی گلپایگانی

سوال:

کاشتن ناخن برای زنان چه حکمی دارد؟

پاسخ:

کاشتن ناخن به صورتی که برای وضو و غسل نتوانند آن را بردارند اشکال دارد ولی چنانچه شخصی مرتکب این عمل شده باشد، در صورت امکان، ناخن مصنوعی را بردارد و وضو و غسل به نحو معمول انجام شود و در صورت عدم امکان برداشتن ناخن، با همان حال وضو و غسل به عنوان جبیره انجام شود و احتیاطاً تیمّم هم کند.

آیت الله سیستانی

سوال:

برخی خانمها ناخنهایشان را به قصد آرایش از حد طبیعی بلندتر می کنند و چون گاهی اوقات آنها می شکنند طبیبان روکشی تجویز می کنند که تا پاسی از روز روی ناخنها می ماند و با علم به این که آن روکش و یا لاک و “مانکور” مانع از رسیدن آب به هنگام غسل و وضو به ناخنهاست آیا استفاده خانمها از چنان روکش، لاک و یا مانکور جایز است و وضو و غسل با آن چطور است؟

پاسخ:

غسل و وضو با چنان چیزی که مانع از وصول آب می شود صحیح نیست و ناگزیر باید آنها را برای انجام غسل و وضوی صحیح زایل و پاک کرد و قصد آرایش، مجوّز چنان کاری نمی شود.

آیت الله بهجت

سوال:

1- حکم شرعى کاشتن ناخن مصنوعى را بیان فرمایید.

2- در هر حال اگر کسى ناخن مصنوعى بکارد، وظیفه اش در وضو و غسل چیست؟

پاسخ:

1- شخصى که اصلاً ناخن ندارد و مى خواهد ناخن مصنوعى بکارد، آن ناخن جزو بدن او نمى شود، چون رشد و نموّ ندارد و از اوّل این کاشتن جایز نیست، چون اضطرار ندارد.

2- در وضو و غسل اشکال پیدا مى شود و در داخل وقت نماز، ضایع نمودن امر واجب محسوب مى شود و قبل از وقت نماز هم خلاف احتیاط است؛ ولى اگر این کار را کرد و هنگام وضو یا غسل امکان بیرون آوردنِ آن نبود، باید در مسح و غسل عمل به جبیره کند.