مدل مو مناسب برای انواع فرم صورت

مدل موی مناسب : هنگام انتخاب مدل موی تازه ، فرم صورت شما یکی از مهمترین عواملی است که باید در نظر بگیرید. پس از همه ، شما می توانید زیباترین کوتاهی مو جدید را انتخاب کنید ، اما اگر با چهره شما هماهنگ نباشد ، آن چیزی نخواهد بود که در آرزویش بودید. بنابراین ، به جای انتخاب آخرین روند ، سعی کنید به جای آن ، سبکی را انتخاب کنید که متناسب با شکل صورت شما باشد. چه صورت شما مستطیل ، بیضی ، مربعی ، دایره ، مثلث ، قلبی یا الماسی باشد ، مدل موی درست به صورت ماهرانه ای آن را قاب بندی و متعادل می کند در حالی که بهترین ویژگی های شما را برای ظاهری دلپذیر و مکمل نشان می دهد.  در اینجا راهنمای ما برای یافتن بهترین مدلهای مو برای فرم صورت شما آورده شده است.

شکل صورت من چگونه است؟

شکل صورت
شکل صورت

قبل از اینکه بتوانید جذاب ترین مدل موهای خود را پیدا کنید ، باید مشخص کنید شکل صورت شما چیست. برای انجام این کار ، سعی کنید از موهای خود که به پشت بسته شده است ، عکسی بگیرید که مقابل دوربین قرار گرفته است. سپس ، در اطراف قسمت بیرونی صورت خود ردیابی کنید و ببینید کدام شکل از نزدیک به آن بیشتر شبیه است. از طرف دیگر ، می توانید چهره خود را اندازه گیری کنید ، با تمرکز بر عرض ابرو ، گونه های لب و فک و طول صورت خود از پیشانی تا چانه ، برای پیدا کردن نسبت های آن. با انجام این کار ، باید بتوانید بهترین نوع را از نظر شکل ببینید. به عنوان مثال ، اگر صورت شما به طول و عرض یکسان باشد ، احتمالاً مربع یا گرد است. یا اگر صورت شما از پیشانی تا خط فک پهن تر شود ، احتمالاً یک شکل مثلث است.

علت ریزش مو چیست؟

با انواع مدل مو برای انواع فرم صورت آشنا شوید

کوتاهی مو برای چهره های مستطیل

مدل-مو-صورت-مستطیلی
مدل-مو-صورت-مستطیلی

افرادی که صورت مستطیلی دارند باید برای نرم کردن ظاهر فک و پیشانی تیز خود و بدون کشیدگی بیشتر صورت تلاش کنند. به عنوان مثال ، یک برش لایه ای نرم می تواندتیزی گوشه های صورت را در حرکت، از نگاهها پنهان کند. با این حال ، شما باید مراقب باشید که از مدلی بلند جلوی صورت ، که می تواند ظاهر شما را کشیده تر کن دوری کنید.. اگر موی بلند دوست دارید ، سعی کنید موهای خود را حالتدار و فر مانند کنید  که باعث افزایش حجم افقی می شود و زاویه های تیز صورت را نرم می کند.در مدلهای جدید ، می توانند براق و جذاب باشند .. هنگامی که صحبت از موی چتری می شود ، حاشیه های نرم و گرد در این مدل برای جهره های مربع و مستطیلی توصیه می شود.

اینرا هم بخوان :  انواع شینیون محبوب را بشناسید

مدل کوتاهی مو برای صورت بیضی شکل

مدل-مو-صورت-بیضی
مدل-مو-صورت-بیضی

اگر فرم صورت بیضی دارید ، باید خود را خوش شانس بدانید. زیرا که چهره های بیضی شکل می توانند طیف گسترده ای از مدل های مو را بر تن کنند. با این حال ، اگر به دنبال سبکی هستید ، باید به مدل های کوتاه و زیبا ، فکر کنید. برای خانم های بیضی شکل که موهای کوتاه دوست دارند ، مدل باب یا صاف با لایه های ظریف به زیبایی شیک به نظر می رسد. اگر موهای بلند را ترجیح می دهید ، از طرف دیگر ، حداقل لایه ها را انتخاب کنید یا موهای خود را با فر کنید یا ببندید تا از کشیدن صورت خود جلوگیری کنید.

مدل کوتاهی مو برای چهره های مربع

مدل-مو-صورت-مربعی
مدل-مو-صورت-مربعی

یک چهره مربع شکل دارای پیشانی پهن ، گونه های پهن و فک عریض است. بنابراین ، اگر صورت مربعی دارید ، انتخاب مدل کوتاهی که این ویژگی ها را نرم کند ، برای داشتن ظاهری دلپذیر ضروری است. برای ظاهری که ساختار استخوان شما را تکمیل می کند ، یک سبک جانبی را در نظر بگیرید که مربع بودن را جبران می کند. لایه های از موهاب بلند همچنین می توانند لوس و رمانیک باشند و به پنهان کردن زوایای تیز صورت شما کمک می کنند. مدل موی باب لیر برای این فرم صورت ایده ال خواهد بود به یاد داشته باشید که اکستنشن مو را به آن اضافه کنید ، که به جای خط فک ، توجه شما به گونه های شما را جلب می کند.

مدل کوتاهی مو برای صورت قلبی شکل

 مدل موی مناسب
مدل-مو-صورت-قلبی-شکل

اگر صورت قلبی داشته باشید ، ساختار استخوان شما دارای پیشانی و گونه های گسترده ای با یک فک و چانه باریک خواهد بود. به این ترتیب ، شما بشکل صورت خود را با مدل کوتاهی متعادل کنید که باعث کاهش عرض ابرو و افزایش عرض نیمه پایینی صورت شما می شود. به عنوان مثال ، یک مدل موی بلند یکطرفه ، قسمتی از پیشانی شما را در حالی که چشمانتان را به سمت پایین صورت می کشید ، جذاب می کند. همچنین می توانید این مدل را با حالت دادن و یا فرهای شروع شده از گوش جفت کنید تا حتی فک زاویه دار خود را بیرون بیاندازید. از طرف دیگر ، یک کوتاهی پیکسلی با بخش انتهایی با بافت نیز می تواند بر روی شکل صورت قلب زیبا باشد ، مانند یک مدل موی باب یا لاب ، که باعث پر شدن کامل فک شما می شود.

اینرا هم بخوان :  دوره آموزش کار با مواد با مدرک فنی حرفه ای

مدل کوتاهی مو برای چهره های لوزی

 مدل موی مناسب
مدل کوتاهی مو برای چهره های لوزی

لوزی یک شکل زاویه دار صورت است که دارای پیشانی و فک باریک و دارای گونه های گونه در گونه ها در وسیع ترین نقطه صورت است. برای ظریف تر جلوه دادن ظاهری ، خانمهایی که صورت لوزی دارند باید هدف خود را برای نرم تر کردن زاویه های تیز و متعادل کردن گونه هایشان حفظ کنند.  برای این کار باید با برش های لایه ای بلند و متوسط  در جلوی صورت قسمت های کناری پهن صورت را باریک تر نشان دهید. از طرفی اگر می خواهد فک خود را که ظاهر تیزی دارد پهن تر نشان دهید می توانید از مدل باب لیر استفاده کنید که هم اطراف صورت را بپوشاند و هم چانه را پهن تر نشان دهد.  همچنین ، فراموش نکنید که شینیون های جم شونده را هم امتحان کنید که گونه های شما را نشان می دهد و در عین حال ظاهر پیشانی شما را نیز بیشتر می کند.

مدل کوتاهی مو برای صورت گرد

 مدل موی مناسب
مدل-مو-صورت-گرد

شکل صورت گرد به طور معمول دارای طول و عرض مشابه و همچنین گونه های برجسته و گرد است. بنابراین ، جالب ترین مدل های زنانه با چهره های گرد آنهایی هستند که آنرا اضافه و تکمیل می کنند. به طور خاص ، برش های لایه لایه بلند و برش های پیکسی choppy این صورتها را زیباتر نشان می دهند .  اگر می خواهید یک لایه لایه بردار انتخاب کنید ، لایه های بلند و مبهمی را انتخاب کنید که از اطراف خط فک شروع می شوند. همچنین ممکن است بخواهید یک حاشیه جانبی کوتاه که به چشم تمام می شود اضافه کنید تا به طولانی شدن صورت شما کمک کند. اگر تعجب می کنید از چه چیزی جلوگیری کنید ، از باب ها و برش های تک طول به همراه لایه های کوتاه ، که می تواند در اطراف صورت شما قرار داشته باشد ، استفاده کنید و فرهای کاملی داشته باشید ، که همچنین می تواند ظاهر گرد بودن را تقویت کند.

اینرا هم بخوان :  آموزش کوپ در آموزشگاه فنی حرفه ای کلبه آرزو

مدل کوتاهی مو برای صورت مثلثی شکل

 مدل موی مناسب
مدل-مو-صورت-مثلثی

شکل های مثلثی دارای یک فک قوی است که از پیشانی گسترده تر است و یک چانه به شکل مربع یا مسطح است. به همین ترتیب ، برای خانم های دارای صورت مثلث ، انتخاب مدل موهایی که باعث ایجاد تعادل در فک می شود و ظاهر سنگین زیرین صورت را به حداقل می رساند ، ضروری است. برای این کار ، سعی کنید برش را با لایه ها انتخاب کنید ، که ویژگی های شما را نرم می کند. با این حال ، حتما از آنها بخواهید که اطراف چشم و گونه ها یا کباب ها را تمام کنند ، زیرا مواردی که به چانه ختم می شوند توجه به فک شما را جلب می کنند. به همین ترتیب ، از برش مستقیم مدل باب جلوگیری کنید که بر فک شما نیز تأکید دارد. اگر شما یک مدل مو کوتاه را ترجیح می دهید ، به جای آن ، برش pixie choppy را انتخاب کنید. مدل موی چتری هم به زیبایی صورت و چشمان شما کمک می کند.

منبع : paho.ir

مقاله ای که خواندید از دسته مقالات آموزشی آرایشگری مو از وبلاگ کلبه آرزو بود. در صورتی که تمایل دارید آرایشگری مو رو به صورت کامل فرا گیرید می توانید در دوره آموزش شینیون مو آموزشگاه کلبه شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *