چگونه آرایشگر عروسی را انتخاب کنیم ؟

آرایشگر عروسی
آرایشگر عروسی

پیدا کردن آرایشگر عروسی کار سختی نیست .با تجریه سالیان متوالی در آرایش عروس این نوشتار را شروع می کنم و می دانم که دغدغه بسیاری از تازه عروسان و دختران سرزمینم می باشد . اگر تازه عروس باشید این سوالی است که از دوستان خود می پرسید ؟ جوابهایی که می شنوید اشاره می کنند به یک آرایشگر خاص و البته اگر دوستان زیادی داشته باشید هر کدام نظر خود را می دهند و آنقدر این نظرات متناقض می شود که واقعا انتخاب را برای شما سخت می کند. خب راهکار چیست؟ در ادامه نکاتی را متذکر می شوم که امیدوارم راهگشا باشد .

مجله طراحی و کاشت ناخن

راهکارهای برای یافتن آرایشگر عروسی

پیدا کردن آرایشگر عروسی فقط برای تازه عروسان نیست . بلکه تمامی خانمهایی که مجلس عروسی دارند دنبال بهترین آرایشگر و میکاپ کار هستند. خب آرایشگری عروس شامل سه بخش اصلی است :
1- آرایشگری مو – شینیون
2- آرایش صورت – گریم و میکاپ عروس
3- آرایشگری ناخن – کاشت و طراحی ناخن

خب این دسته بندی می تواند راهنمای خوبی برای بهترین انتخاب شما شود. در واقع شما اگر عروس باشید نمی توانید در یک روز به سه سالن مجزا تشریف ببرید زیرا که زمان آنرا ندارید. امروزه کار آرایشگری کاملا تخصصی و حرفه ای شده و آرایشگران حرفه ای بصورت تخصصی در رشته ی خاصی مشغول به فعالیت هستند . پس باید دنبال سالنی باشید که در این سه نوع فعالیت زبانزد خاص و عام باشند .

قدم اول : اعتماد کنید.

بالطبع برای آرایش عروس انتظار نمی رود که پیش آرایشگر معمولی کوچه تان بروید. البته به نظر من اگر همان آرایشگر کوچه و محله خودتان کارش خوب باشد هیچ ایرادی هم نخواهد داشت که از مهارت و تجربه اش کمک بگیرید. اما معمولا آرایشگران عروس بصورت حرفه ای در لاین عروس کار می کنند از مواد کار و سبک کارشان کاملا متفاوت با آرایشگران معمولی است . ولی نکته مهم این است که آرایشگر حرفه ای کم نداریم ولی پیش هر کس که رفتین باید بتوانید به او و کارش اعتماد کنید. در واقع تا اعتماد نکردید انتخاب نکنید. و وقتی انتخاب کردید اعتماد کامل داشته باشید و به آن شک نکنید تا دچار استرس بعد از آن نشوید که مهمترین شب و روز زندگی تان را با آرامش سپری کرده باشید.

اینرا هم بخوان :  مدل شینیون عروس با جدیدترین ها

اشتباهات در آرایش عروس را بشناسید.

قدم دوم : انتخاب مدل مناسب مو و گریم میکاپ

چه قبل از انتخاب آرایشگرتان چه بعد از آن ، فرقی نمی کند که پیش چه کسی می روید مدل شینیون دلخواهتان را انتخاب کرده باشید. سبک و مدل گریم میکاپ صورتتان را انتخاب کنید.

در دنیای امروز و با گسترش شبکه های اجتماعی این کار سختی نیست . در واقع با انتخاب مدل دلخواه ، به آرایشگرتان خیلی کمک می کنید و این باعث می شود که بهترین آرایش و شینیون عروس را تجربه کنید. در واقع این افکار مثبت شماست که به شما حس خوب می دهد و وقتی خودتان را شبیه چیزی که می خواهید مشاهده کنید اعتماد بنفس و حس خوبی به سراغتان خواهد آمد و این میسر نمی شود مگر با انتخاب چیزی که دلتان می خواهد .

البته این بدان معنا نیست که با آرایشگرتان مشورت نکنید . اما خیلی مفید خواهد بود که بدانید چه می خواهید و چه ایده هایی دارید . و وقتی آرایشگرتان را انتخاب کردید با او مشاوره کنید و صادقانه نظراتتان را رد و بدل کنید .

حتی می توانید با همکاری آرایشگرتان تست آرایش هم بدهید تا کاملا خیالتان از کار آرایشگر و مدلی که می خواهید داشته باشید راحت شود.

مدل شینیون عروس با جدیدترین ها

قدم سوم : اگاهانه انتخاب کنید

انتخاب آگاهانه و هوشمند چگونه ممکن است ؟ برای خود معیارهایی را تعیین کنید. اگر هزینه ها برایتان مهم هستند پس دنبال آرایشگر عروسی الهام حمیدی و مگان مارکل و بهاره رهنما نباشید. اگر دنبال بهترین انتخاب هستید به نوع کار آرایشگرتان توجه کنید نه اینکه آرایشگر فلان بازیگر چه کسی است . انتخاب آگاهانه یعنی اینکه آرایشگر خودتان در ابتدا خودتان باشید. در واقع بهترین مدلهای ممکن آرایش صورت و عروس را انتخاب کنید و از آرایشگرتان انتطار داشته باشید که به آن سمت شما را هدایت کند.

اینرا هم بخوان :  میکاپ اروپایی

البته در نطر داشته باشید که انگونه آرایش نشوید که روز بعد عروسیتان کسی شما را نشناسد! البته آرایشگران حرفه ای این نکته را رعایت می کنند که طبیعت چهره خود فرد یا عروس از بین نرود و البته تفاوت آرایشگران در همین مهارتها ریز نهفته است !

قدم چهارم : بررسی جز به جز روز عروسی

منظور این است که روز عروسی روز مهمی است و باید با برنامه ریزی عمل کنید. تمام جزییات آنروز را لحظه به لحظه برنامه ریزی کنید. از ساعت خروج از منزل تا ساعت ورود به آرایشگاه . مدت زمان گریم میکاپ تا مدت زمان آرایشگری ناخن را با آرایشگرتان هماهنگ کنید. فراموش نکنید که یک نسخه از این جدول زمانی را به آرایشگرتان بدهید و به او قبل از موعد عروسیتان یاد آوری کنید. تا وقتی که به آرایشگاه می روید همه چیز طبق برنامه و مثل ساعت برای شما کار کند.

امیدوارم که همیشه سالم و سلامت باشید و پیشاپیش عروسیتان مبارک . البته می دانم که بخاطر ویروس کرونا هنوز تالارهای عروسی بسته هستند ولی عمر روزهای بد کوتاه است. شاد باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *