آموزش چسباندن مژه مصنوعی

آموزش چسباندن مژه مصنوعی را می توانید در این نوشتار فرا بگیرید. البته این تکنیک مربوط به چسباندن اکستنشن تار به تار مژه است . برای آموزش های تکمیلی اکستنشن مژه با ما در تماس باشید.

مژه مصنوعی در پکیج هشت یا نه تایی در بازار موجود هست . یعنی بصورت 8 یا 9 مژه تار به تار وجود دارد . که هر تار آن بصورت جدا روی مژه ها چسبانده می شود . چسباندن مژه نیاز به مهارت و تخصص دارد که اگر توسط یک مژه کار حرفه ای انجام شود تا ده دقیقه انجام می شود اما اگر توسط یک فرد ناشی انجام شود ممکن است زمانی بیشتری طول بکشد . مدت ماندگاری آن هم محدود است منظور دایمی نیست و بسته به نوع نگهداری آن و نحوه سباندن آن دارد که ما در ادامه این نوشتار آموزش نحوه صحیح چسباندن مژه مصنوعی را برایتان تشریح می کنیم .

مزایای لیفت ابرو در آرایشگاه چیست ؟

اولین کار : انتخاب مژه مصنوعی مناسب

چسباندن مژه مصنوعی
چسباندن مژه مصنوعی

1. شرایط مژه های طبیعی خود را مورد بررسی قرار دهید:
اگر مژه های شما به طور طبیعی نازک و کوتاه هستند مژه مصنوعی ضخیم یا بلند دوام زیادی نخواهند داشت و ممکن است به مژه های خودتان هم آسیب بزنند. قبل از انتخاب مژه مصنوعی، مژه های خود را مورد بررسی قرار دهید. هرچقدر این مژه ها سالم تر و بلندتر باشند وزن بیشتری را تحمل خواهند کرد.

• اگر قبلا هرگز از مژه مصنوعی استفاده نکرده اید، سعی کنید با یک نیم ست کار خود را آغاز کنید تا ببینید مژه های طبیعی چگونه این ها را نگه می دارند.

• اگر دوست داشتید مژه هایتان ظاهر پرتری داشته باشد می توانید بعدا مژه های بیشتری اضافه کنید.

اموزشگاه لیفت مژه

2. نوع و طرحی که می خواهید را انتخاب کنید:
طول مژه مصنوعی ها معمولا بین 6 الی 17 میلی متر خواهد بود. مژه مصنوعی ها ضخامت، فری و رنگ مختلفی خواهند داشت. در مورد هدف نهایی خود فکر کنید و سپس مژه مصنوعی را انتخاب نمایید.

• به عنوان مثال اگر هدف شما ایجاد ظاهر طبیعی است باید مژه هایی با طول متوسط که رنگ سیاه قهوه ای مانند دارند را انتخاب نمایید.

• اگر به دنبال ظاهر منحصر به فردی هستید می توانید گزینه های رنگی و ضخامت مختلفی را مورد بررسی قرار دهید.

چسباندن مژه مصنوعی
چسباندن مژه مصنوعی

3. مژه مصنوعی ها را در طول های مختلف انتخاب کنید:
بعد از اینکه ضخامت و طول پایه مدنظر را انتخاب کردید، مژه هایی را انتخاب کنید که در طولشان کمی با هم متفاوت هستند. کمی تغییر می تواند ظاهر طبیعی تری به شما ببخشد. سه اندازه در محدوده طول یکسان می تواند برایتان کافی باشد اکستنشن های کوتاه تر برای پر کردن هرگونه خلا موجود در خط مژه به کار می روند و ظاهر طبیعی تری به شما می بخشند.

چسباندن مژه مصنوعی
چسباندن مژه مصنوعی

4. کیت اکستنشن مژه مصنوعی را خریداری کنید:
اگر قصد دارید چسباندن مژه مصنوعی را خودتان انجام دهید باید کیت مدنظر را از فروشگاه های لوازم آرایشی خریداری نمایید. این کیت در برگیرنده مژه هایی با اندازه مختلف به همراه ابزارهایی خواهد بود که در این شرایط نیاز دارید. این ابزارها در برگیرنده قیچی، چسب، پاک کننده چسب و براش مخصوص مژه است. اگر قبلا چسباندن مژه مصنوعی را انجام نداده اید خرید کیت کارتان را راحت تر خواهد کرد.

اینرا هم بخوان :  اموزش اکستنشن مژه هیدن

• هر کیتی با کیت دیگر متفاوت است. دستورالعمل های موجود در کیت را به دقت بخوانید و انجام دهید.
5. اگر برای بار اول است که چسباندن مژه مصنوعی را انجام می دهید بهتر است از یک حرفه ای کمک بگیرید:
خط مژه های شما و ناحیه اطراف آن نواحی بسیار حساسی از بدن هستند. چسباندن مژه مصنوعی توسط خودتان می تواند یک فرایند خطرناک باشد زیرا چسب می تواند پوست شما را تحریک نماید یا اگر به درستی نصب نشود به مژه های طبیعی آسیب وارد کند.

اکستنشن مژه را بیشتر بشناسیم

کار دوم: چسباندن مژه مصنوعی

1.از یک نفر بخواهید به شما کمک کند:
اگر اولین باری است که چسباندن مژه مصنوعی را انجام می دهید بهتر است از یک دوست بخواهید کمکتان کند. این کار نیازمند ابزارهای مختلفی است و زمانی که صحبت از چسب زدن مژه ها به میان می آید باید از یک نفر کمک بگیرید تا بتوانید فرایند موجود را تکمیل کنید. چشمان شما باید به هنگام زدن چسب کاملا بسته باشند. انجام اینکار با دو دست بسیار دشوار است.
• چسباندن مژه مصنوعی به کمک یک دوست سریع تر و بهتر پیش خواهد رفت زیرا زمانی که به تنهایی کار می کنید ممکن است چسب را وارد چشم کنید یا مشکلات دیگری برای خود به وجود بیاورید.

2. مژه های طبیعی خود را آماده کنید:
برای اینکه چسب به درستی به مژه ها بچسبد این مژه ها باید تمیز و عاری از هرگونه آرایشی باشند. همچنین باید مژه های خود را به طور کامل خشک نمایید. سپس از پاک کننده آرایش بر روی پنبه استفاده کنید و بر روی دو چشم خود بمالید. هرگونه آرایشی که در اطراف ناحیه چشم وجود دارد را پاک کنید. ناحیه مدنظر را با آب ولرم شستشو دهید.

• قبل از اینکه بخواهید چسباندن مژه مصنوعی را انجام دهید، اجازه دهید مژه ها خشک شوند.

• مژه های بالایی را با براش مخصوص شانه کنید تا از هم جدا شوند. این براش همانند براش ریمل است و باید در کیت اکستنشن مژه مصنوعی وجود داشته باشد.

3.ناحیه زیر مژه های پایینی را با پد چسبناک سفید بپوشانید:
کیت اکستنشن باید در برگیرنده پد ژله ای یا نوارهایی باشد که به پوشاندن مژه های پایینی کمک می کند. اینکار از پوست شما در برابر چسب محافظت خواهد کرد. پد چسبناک کار بر روی مژه ها و دیدن هر کدام از مژه ها را راحت تر می سازد. زمانی که پلکتان بسته است مژه های بالایی در برابر رنگ سفید قرار می گیرد و به شما کمک می کند جایی که بر روی آن کار می کنید را ببینید.

اینرا هم بخوان :  فرق اکستنشن مژه والیوم روسی با کلاسیک را می دانید؟


4.مژه ای که می خواهید در گوشه خارجی چشم استفاده کنید را انتخاب نمایید:
مژه مصنوعی ها در دسته های کوچک 8 یا نه تایی به فروش می رسند. از آنجایی که شما کار خود را از گوشه خارجی چشم آغاز خواهید کرد، مژه های بلندتر در ابتدا مورد استفاده قرار خواهند گرفت. کمی چسب مخصوص را بر روی سطح نرمی قرار دهید تا بتوانید به راحتی به آن دسترسی داشته باشید. سپس از موچین برای برداشتن اولین مجموعه استفاده کنید و انتهای آن را به چسب آغشته نمایید.

• به خاطر داشته باشید که شما به مقدار اندکی چسب نیاز خواهید داشت. اگر از چسب زیادی استفاده کنید کارتان کثیف از آب در می آید.

5. اولین مژه مصنوعی را به آرامی در مژه طبیعی خود قرار دهید:
چشم خود را ببندید و تا جایی که می توانید به سمت جایی که باید مژه را قرار دهید بروید. به آرامی مژه مصنوعی را روی مژه طبیعی بگذارید و تا جایی که می توانید به پایه پلک نزدیک شوید. چسب باید تنها مژه شما را لمس کند و نباید به پوست برسد. بعد از اینکه مژه بر روی مژه طبیعی قرار گرفت، حدود 60 ثانیه زمان دارید تا موقعیت آن را بر اساس نیاز خود تغییر دهید. بعد از این مدت زمان، چسب خشک خواهد شد.

• بعد از اینکه یک چشم را انجام دادید به سراغ چشم بعدی بروید. باید مطمئن شوید که هر دو چشم به طور یکنواخت با مژه پر شده اند.

• چسبی که برای اینکار استفاده می شود در صورت تماس با پوست ممکن است باعث تحریک و حساسیت آن گردد. به همین خاطر باید مطمئن شوید که چسب تنها مژه ها را لمس می کند.

6. دو الی سه مژه بلند دیگر به گوشه خارجی چشم بزنید:
حالا به سمت داخل چشم بروید. برای اینکه ظاهر طبیعی تری داشته باشید، مژه های بلندتر را در گوشه های خارجی چشم قرار دهید. همین کار را ادامه دهید تا سه الی چهار مژه بلند را به قسمت بیرونی دو چشم بزنید.

• از موچین برای تنظیم هر مژه استفاده کنید. همانطور که قبلا نیز بیان کردیم برای اینکار تنها 60 ثانیه زمان خواهید داشت.

7. مژه هایی با طول متوسط را بین مژه های بلندتر قرار دهید:
برای اینکه بتوانید حجم بیشتری به چشمان خود بدهید و در عین حال ظاهر طبیعی داشته باشید، یک مژه متوسط را بین هر کدام از مژه های بلند قرار دهید. همین کار را ادامه دهید. مطمئن شوید که در ابتدا یک چشم و سپس چشم دیگر را مورد بررسی قرار دهید. باید هر دو چشم ظاهر یکنواختی داشته باشد.

• همانطور که ادامه می دهید از موچین برای برداشتن یا گذاشتن مژه مصنوعی استفاده کنید.

• به خودتان زمان بدهید. چسباندن مژه مصنوعی فرآیند سریع و آسانی نیست.

8.شروع به قرار دادن مژه های متوسط در بخش وسط پلک خود کنید:
حالا که گوشه خارجی چشم خود را کامل کرده اید همین فرآیند را برای بخش وسط تکرار کنید. از اکستنشن هایی با طول متوسط استفاده کنید و سه الی چهار مورد از آن ها را بر روی پلک خود قرار دهید. سعی کنید از بیرون کار را ادامه دهید. یک سوم وسط پلک خود را بپوشانید.

اینرا هم بخوان :  اکستنشن بدون چسب در غرب تهران

9. مژه های کوتاه تر را بر روی ناحیه داخلی پلک قرار دهید:
بعد از اینکه بخش وسط را کامل کردید، از اکستنشن های کوتاه تر در نزدیکی قسمت داخلی چشم استفاده کنید. کار کردن با مژه های کوتاه تر کمی دشوار است پس سعی کنید این کار را با دقت انجام دهید. حالا از کوتاه ترین اکستنشن ها برای پر کردن فضاهای خالی چشم استفاده کنید.

چسباندن مژه مصنوعی
چسباندن مژه مصنوعی

10. اجازه دهید مژه مصنوعی ها کاملا سر جای خود قرار گیرند:
هیچ ریمل یا آرایشی تا چند ساعت پس از گذاشتن مژه مصنوعی انجام ندهید. اگر برایتان ممکن بود سعی نکنید اصلا مژه ها را لمس نمایید. قبل از اینکه بخواهید آن ها را مرطوب سازید حدود 12 الی 24 ساعت به آن ها زمان دهید. عمر مژه مصنوعی ها بر اساس نوعشان و نحوه زدنشان متفاوت خواهد بود.

کار سوم: حفظ و نگهداری مژه مصنوعی

نگهداری مژه مصنوعی
نگهداری مژه مصنوعی

1. از زدن ریمل زیاد به مژه مصنوعی ها خودداری کنید:
بیشتر افراد دوست ندارند به همراه مژه مصنوعی از ریمل استفاده کنند اما اگر دوست داشتید می توانید به دقت ریمل را به نوک مژه ها بزنید. ریملی که به پایه مژه مصنوعی زده می شود معمولا ظاهر بدی خواهد داشت.

• قبل از زدن ریمل از فر کردن مژه ها خودداری کنید. اینکار باعث کشیده شدن مژه مصنوعی می شود.

• از استفاده ریمل های ضد آب به طور کامل خودداری نمایید. برداشتن و پاک کردن این ریمل ها بسیار دشوار است.

• از ریمل های دارای روغن بر روی مژه مصنوعی ها استفاده نکنید زیرا چسب را شل می کند.

2. هر شب به دقت آرایش خود را تمیز کنید:
سعی کنید از پاک کننده با کیفیتی استفاده کنید و مالش اندکی روی آن داشته باشید. از پاک کننده آرایش و مواد از پیش مرطوب شده برای پاک کردن کامل آرایش استفاده کنید. از پاک کننده هایی که پایه روغنی دارند خودداری کنید زیرا می تواند چسب را شل کند. آرایش باید هر روز پاک شود.

مراقبت مژه مصنوعی
مراقبت مژه مصنوعی

3. تکه هایی که خارج شده اند را جایگزین کنید:
مژه مصنوعی ها در طول چرخه رشد مژه ها شروع به افتادن خواهند کرد. اگر تکه ای خیلی زود شل شد، سعی کنید از کمی ریمل برای پنهان کردن این خلا استفاده کنید. اگر لازم بود می توانید از مژه مصنوعی ها برای پر کردن تکه هایی که می افتند استفاده کنید.

منبع: سایت : paho

مقاله ای که خواندید از دسته مقالات آموزشی اکستنشن مو مژه از وبلاگ کلبه ارزو بود. در صورتی که تمایل دارید آرایشگری مو رو به صورت کامل فرا گیرید می توانید در دوره آموزش اکستنشن مژه آموزشگاه کلبه آرزو شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *