چگونه ابروهای خود را میکروبلیدینگ کنم ؟

میکروبلیدینگ چیست؟ ک تکنیک شگرف انگیز در آرایش دائم محسوب می شود که با کمک آن میشود فرمی طبیعی و زیبا به ابرها داد .

میکروبلیدینگ چیست؟

قبلا در مقاله تفاوت میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن به خواص ویژه و تفاوت آن با روش دیگری بنام میکروپیگمنتیشن اشاره کردیم و همچینین در مقاله ” مزایا و معایب میکروبلیدینگ ” به بیان مطالب کلی درباره میکرولیدینگ پرداختیم.

به متخصص میکروبلیدینگ ، پیگمنتر گفته می شود که برای انجام آن باید حتما پیش یک پیگمنتر حرفه ای بروید تا با ابزار مخصوص اینکار ، به فرم ایده اب ابروهایتان شما را برساند.

میکروبلیدینگ چیست

قلم 12 سوزنه ابزار خاص پیگمنتر در میکروبلیدینگ است که با زاویه شیبی که دارند برش های ریزی را ایجاد می کنند برشهایی که ایجاد می شوند زیاد عمق ندارند. همزمان با برش ها ، جوهر میکروبلیدینگ به خراش های ایحاد شده منتقل می شود و اینکار باعث ایجاد خطهای باریک مانند تارهای ابرو در جهت رویش ابروها می شود.

دوام میکروبلیدینگ چقدر است ؟

میکروبلیدینگ چیست
میکروبلیدینگ چیست

تکنیک و روش میکروبلیدینگ یک روش نیمه دائم آرایشی محسوب می شود. معمولا روش های نیمه دائم در آرایش دایم برای ماندگاری بیشتر ، نیاز به ترمیم دارند. این ترمیم بالطبع یعنی هزینه . و میکروبلیدینگ هم همینگونه است . سوالی که برای مشتری مهم تلقی می شود این است که با این همه هزینه ، میکروبلیدینگ چقدر دوام دارد؟

برای این سوال جواب دقیقی نمی شود داد. زیر که دوام کار با پوستی که روی آن انجام می شود بستگی شدید دارد. یکسال ممکن است این ماندگاری باشد و حتی تا دو سال هم دوام بیاورد.

در واقع کمترین دوام میکروبلیدینگ روی پوستهای چرب است که نزدیک به یک سال دوام دارد. و اگر پوست چرب نباشد ممکن است تا دو سال نیز دوام داشته باشد.

در واقع بین ماه 18 به بعد میکروبلیدینگ کمرنگ می شود و برای انکه از بین نرود نیاز به ترمیم خواهد داشت.

نحوه پاک کردن میکروبلیدینگ

میکروبلیدینگ چیست
میکروبلیدینگ چیست

اینکه ایا میکروبلیدینگ ریموو می شود یا نه باید بگویم که بلی . جوهرهای بکار رفته در میکروبلیدینگ ، دارای حلال هستند که باعث پاک شدن ان می شوند.

فقط یادتان نرود که بلافاصله بعد از انجام میکروبلیدینگ ، تیرگی ابروهایتان خیلی خیلی زیاد است ولی نگران نباشید بعد از یک هفته این تیرگی کمتر و کمتر خواهد شد و به رنگ دلخواهتان می رسد.

اینرا هم بخوان :  دوره فنی حرفه ای آموزش میکروپیگمنتیشن

خیلی دیده شده که خانمهایی هستند که اگاهی لازم در این زمینه را ندارند و بعد از انجام کار دچار ترس و وحشت و واهمه می شوند و فکر می کنند که ابروهایشان بدرنگ شده است . پس دقت کنید که این پررنگی روال عادی است که بعد از 7 تا ده روز کمرنگتر خواهد شد.

قبل و بعد از میکروبلیدینگ لازم است به اموری توجه کنید :

اقدامات قبل از میکروبلیدینگ

میکروبلیدینگ چیست
میکروبلیدینگ چیست
 • از یک هفته قبل الکترولیز، برداشتن با موچین و وکس ابرو را انجام ندهید.
 • از دو هفته قبل، آفتاب نگیرید و زیر نور مستقیم آفتاب قرار نگیرید.
 • از یک هفته قبل، فیشال و لایه‌برداری انجام ندهید.
 • از یک ماه قبل، از محصولات حاوی رتینول یا ویتامین A استفاده نکنید.
 • در روز انجام میکروبلیدینگ ورزش نکنید.
 • سه هفته قبل از میکروبلدینگ بوتاکس نکنید.
 • از یک هفته قبل روغن ماهی و ویتامین E مصرف نکنید چون این مواد، خون را رقیق می‌کنند.
 • سه روز قبل از میکروبلیدینگ وکس نکنید یا رنگ نکنید.

روزی که قرار است میکروبلیدینگ انجام دهید این نکات را رعایت کنید:

 • ۲۴ تا ۴۸ ساعت قبل نوشیدنی الکلی ننوشید.
 • دو ساعت قبل از آن قهوه ننوشید.
 • از ۲۴ ساعت قبل، آسپیرین یا ایبوپروفن مصرف نکنید.

مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ

میکروبلیدینگ چیست
میکروبلیدینگ چیست
 • ۱. به آرامی ابروها را هر روز صبح و شب با آب و صابون‌های آنتی‌باکتریال بشویید. اطمینان حاصل کنید که صابون به طور کامل از روی پوست صورت پاک شده است. با حوله نرم یا دستمال کاغذی، ابرو را خشک کنید. نگران نباشید چون این کار باعث از بین رفتن پیگمنت‌ها نمی‌شود.
 • از شوینده‌هایی که حاوی اسید یا لایه‌بردار هستند استفاده نکنید.
 • ۲. مقداری روغن‌های مغذی طبیعی مثلا روغن نارگیل روی هر ابرو قرار دهید. صبح و شب این کار را تکرار کنید.
 • ۳. از روبالشی‌های تمیز استفاده کنید.
 • ۴. ابروهای خود را دستکاری نکنید.
 • ۵. برای مدت۴ هفته فیشال، بوتاکس یا لایه‌برداری نکنید.
 • ۶. برای مدت یک هفته ورزش نکنید.
 • ۷. برای مدت یک هفته در مقابل نور مستقیم خورشید قرار نگیرید.
 • ۸. برای مدت ده روز از حمام رفتن‌های طولانی و پر از بخار اجتناب کنید.
 • ۹. تا ۱۰ روز شنا نکنید.
 • ۱۰. تا زمانی که ابروها ترمیم نشده‌اند، از مواد آرایشی و مواد مراقبتی پوست روی ابروهای خود استفاده نکنید.

چگونه ابروهای خود را میکروبلیدینگ کنم ؟

میکروبلیدینگ چیست

برای آنکه میکروبلیدینگ انجام دهید در ایتدا باید پیگمنتر و مرکز میکروبلیدینگ مشخصی را انتخاب کنید و سپسس آمادگی های قبل از انرا کسب کنید و در مرحله اخر اقدام به آن کنید که در ادامه بصورت کاملتر به همه این مراحل می پردازیم.

اینرا هم بخوان :  تاتو لب به روش میکروبلیدینگ

قدم اول : انتخاب پیگمنتر و مرکز میکروبلیدینگ

میکروبلیدینگ چیست
میکروبلیدینگ چیست

1 – کدام مرکز میکروبلیدینگ را انتخاب کنم؟

این اولین سوالی است که از خود می پرسید برای اینکار حتما گوگل می کنید و مراکز و تبلیغات زیادی را مشاهده می کنید . با توجه به گستردگی میکروبلیدینگ باید بدانید هستند مراکز که مجوز لازم را ندارند و یا حتی هستند کسانی که تفاوت میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ را نمی دانند و اینکار را انجام می دهند.

پس برای ایمنی کار از مراکز معتبر و مجوزدار کمک بگیرید. تا خدای ناکرده به سلامتی خود اسیب نزنید.

2- بررسی نمونه کار های پیگمنتر

معمولا مراکز حرفه ای دارای سایت و شبکه های اجتماعی هستند که در انجا نمونه کار ها که شامل تصاویر و ویدیوهای میکروبلیدینگ انجام شده روی مشتری هایشان هست موجود می باشد. با بررسی این نمونه کارها از میزان توانایی پیگمنتر می توانید اطمینان خاطر داشته باشید. البته آرایش دائم صورت زنانه بر اساس فرم دلخواه مشتری انجام می شود اگر عکسی دیدید که به مذاقتان خوش نیامد به یاد داشته باشید که خود مشتری در انتخاب مدل ابروی خود حرف اول و اخر را می زند و پیگمنتر چاره ای ندارد.

3- کیفیت را فدای قیمت نکنید.

خیلی دیده شده به بخاطر صد هزار تومان ارزانتر مراکزو پیگمنتر نامناسبی انتخاب می شود و نتیجه کار رضایت بخش نیست و برای اصلاح ان باید بارها و بارها هزینه کرد . پس همیشه در انتخاب خود کیفیت را اولویت قرار دهید. البته ابن بدان معنا نیست حتما جاهای گران کارهای بهتری انجام می دهند. اما با توجه به منطقه ای که در ان زندگی می کنید به قیمتهای متعادل و کیفیت کار توجه کنید.

قدم دوم : پیش به سوی میکروبلیدینگ

میکروبلیدینگ چیست

1- واکس ابرو و استفاده از موچین ممنوع

دیده شده که مشتری ها برای انکه فرم ایده ال ابروی خود را داشته باشند به واکس ابرو و موچین ابروها می پردازند که اینکار ها را قبل از میکروبلیدینگ نکنید. پیگمنتر حرفه ای ابروهای شما را بصورت حرفه ای به فرم دلخواهتان در می اورد.

2- بوتاکس ممنوع !

اگر از لایه‌بردارهای شیمیایی استفاده می کنید، حداقل در شصت روز مانده به میکروبلیدینگ، استفاده از آنها را متوقف کنید. فراموش نکنید که لایه‌برداری شیمیایی بعد از میکروبلیدینگ نیز باعث کم‌رنگ‌تر شدن سریع حوهر می شود.

اینرا هم بخوان :  مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ

در فاصله سه هفته مانده به میکروبلیدینگ بوتاکس نکنید. سی روز مانده به میکروبلیدینگ، استفاده از هر نوع محصول حاوی رتینول یا Retin-A را قطع کننید.

3- آفتاب گرفتگی برنزه شدن ممنوع

به دو دلیل اینکار را نکنید یکی اینکه پوستتان بعد از میکروبلیدینگ دیرتر ترمیم خواهد شد و یکی اینکه با تغییر رنگ پوستتان ، رنگ مناسب میکروبلیدینگ برای پوستتان به سختی ممکن است هماهنگ شود. یعنی ممکن است تیره تر یا روشن تر شود.

4- مشاوره تخصصی

با پیگمنتر خود به تفاهم برسید اینکه چه مدل ابرویی را می خواهید داشته باشید. اینکه چه فرم ابرویی ایده ال شماست حتما باید به پیگمنتر خود محرز کنید و اینکار را می توانید با نشان دادن عکسها و نمونه های مختلف تفهیم کنید.

قدم سوم : انجام میکروبلیدینگ

میکروبلیدینگ چیست
میکروبلیدینگ چیست

1- اقدامات قبل از میکروبلیدینگ را جدی بگیرید.

یکی از این اقدامات مهم نخوردن الکل و قهوه است. در واقع الکل و کافئین باعث خونریزی بیشتر و تشدید ورم می شود و این برای میکروبلیدینگ ابروهای شما سم است . و پیگمنتر شما را خیلی در کار اذیت خواهد کرد.

2- رضایت ار فرم انتخابی

ابرویی که انتهاب می کنید باید مطابق صورت شما باشد و اینکار باید قبل از انجام میکروبلیدینگ فیکس کنید . یک سال ماندگاری فرم ابروی شماست که اگر فرم خوبی انتخاب نکنید شاید پشیمانی برایتان هزینه بر و روحیه خراب کن باشد. پس حتما در این خصوص دقت کنید و از پیگمنتر خود کمک بگیرید.

میکروبلیدینگ برای چه کسانی مناسب نیست؟

3 – بررسی نتیجه کار

کار میکروبلیدینگ که تمام شد ابروهایتان را کاملا بررسی کنید که جایی از قلم نیفتاده باشد. و اگر چیزی مشاهده کردین لازم است که به پیگمنتر خود بگویید تا فرم دلخواهتان ترمیم و اصلاح شود.

قدم چهارم : مراقبتهای بعد از میکروبلیدینگ

مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ را در این نوشتار بطور کامل توضیح داده ایم. انها را بخوانید و به آنها پایبند باشید.برخی افراد باید ابروهای خود را خشک نگه دارند ولی به بعضی دیگر توصیه می‌شود که از پمادهای ترمیمی اسفاده کنند. هر دستورالعمل و توصیه‌ای  که از پیگمنتر خود دریافت می کنید انجام دهید. یادتان هم نرود که میکروبلیدینگ معمولا دو جلسه ای انجام می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *