مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ

با توجه به اهمیت و طرفداران زیادی که میکروبلیدینگ در تهران و شهرهای ایران پیدا کرده است بالطبع آن مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ نیز حایز اهمیت می شود. در واقع با دید حرفه ای در خدمات آرایش دائم ، مراقبتهای بعد از میکروبلیدینگ یک مراحل حساس در ترمیم ابروهاست که باید به آن توجه داشت.

مراقبتهای میکروبلیدینگ در واقع تکامل دهنده خدمات آن هستند . مجموعه اقداماتی که باعث تدوام و جلوگیری از عفونتها و… می شوند.

میکروشیدینگ ابرو چیست ؟

میکروبلیدینگ چیست؟

مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ
مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ

میکروبلیدینگ یک روش خاص و ظریف برای زیبا کردن و فرم دهی به ابرو هاست که آرایش دائم ابروها به به سوی ظرافت و زیبای طبیعی سوق می دهد.

به کسی که در اجرای میکروبلیدینگ مهارت دارد تکنسین میکروبلیدینگ و یا پیگمنتر می گویند. در واقع در میکروبلیدینگ ، پیگمنتر با مهارت خود و با کمک قلم بلید ، خراشهای مویی را ایجاد و رنگدانه ها را در سطح زیرین پوست انتقال می دهد . این تزریق پیگمنتها در سطح در نزدیکترین سطح لایه بیرونی میکرودرم پوست اتفاق می افتد.

یکی از دلایلی که دوره ی آموزش آرایش دائم در کلبه آرزو پر طرفدار می باشد همین مزیتهای روش میکروبلیدینگ می باشد که در سالنهای زیبایی بسیار پر مشتری است و مهمترین مزیت این روش ، ظرافت و نظم دهی طبیعی خطوط ابروهاست .البیته صرفه جویی در وقت و هزینه برای آرایش و استفاده نکردن از مواد آرایشی از مزیتهای دیگر میکروبلیدینگ محسوب می شود.

بعد از انجام میکروبلیدینگ ، مرحله مراقبتهای بعد از میکروبلیدینگ به مطلوب شدن و ماندن آن ، کمک شایانی می کند . در واقع بخاطر خراشهای پوستی بعد از میکروبلیدینگ ، تا یک هفته نباید به زخمهای آن دست زد که در ادامه به سایر اقدامات و مراقبتها می پردازیم.

مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ

مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ

مراقبتهای میکروبلیدینگ چیزی غیر از مراقبتهای تاتو نیست . البته اقدامات دقیقتر و حساستر .

بعد از آن میکروبلیدینگ انجام شد حدود دو ساعت صبر کنید و سپس با استفاده از یک پنبه یا گوش پاک کن استریل شده در آب استریل ، شروع به پاک کردن رنگهای اضافی اطراف ابرو کنید. پیگمنتها بلافاصله بعد از انجام کار ، بسیار تیره تر از چیزی هستند که فکرش را بکنید اما التهاب نداشته باشید بعد از یک هفته تا دو هفته به رنگ مورد علاقه تان تبدیل می شوند.

اینرا هم بخوان :  کلاس میکروپیگمنتیشن در آموزشگاه فنی حرفه ای

از رطوبت دوری کنید

مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ
مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ

تا ده روز هر چقدر کمتر حمام کنید بهتر است و وقتی هم حمام می کنید باید مراقبت ابروهایتان باشید و آنها را از خوب کاور کنید تا آب و روطبت نخورند. در واقعی آنچه که به تثبیت رنگ و تدوام فرم ابروها در میکروبلیدینگ بها می دهد خشک نگه داشتن آن است که برای این منظور به نکات زیر توجه کنید.

پماد روی ابرو را با آب تمیز و استریل و گاز یا گوش پاک کن ، بعد از دو تا سه ساعت از انجام میکروبلیدینگ ، بردارید.

وقتی می گوییم که رطوبت نخورد فقط آب نیست . بخار آب هم حامل رطوبت زیادی است. در واقع سونا رفتن را ممنوع کنید و حممام رفتن را در سریعترین زمان ممکن انجام دهید و همیشه کنارتان حوله خشک باشد که اگر به هر دلیلی ابرویتان خیس و نم شد سریع اقدام به خشک کردن کنید.

صبح که از خواب بیدار می شوید هواستان به ابروهایتان باشد. از پاشش آب به صورت و ابروها خودداری کنید. اطراف ابروهایتان را با یک حوله نم دار بشویید.

همیشه اطراف ابروهایتان رو تمیز و خشک نگه دارید. از عرق کردن و وورزش کردن هم پرهیز کنید .

حداالمقدور از مواد آرایشی اطراف ابرو استفاده نکنید و اگر پوست بسیار خشکی دارید که مجبور به آرایش هستید از مرطوب کننده های ساده و بدون عطر اسانس آنهم یکبار در یک روز استفاده کنید.

شنا ، استخر ، سونا و ورزش را تا مدت زمانی که ابروهایتان کاملا ترمیم شوند کنار بگذارید . بعد از یک هفته تا 11 روز ، بسته به سیستم ایمنی بدنتان، می توانید با شوینده های ملایم صورتتان را بشوریید. البته پیگمنتر یکسری پیشنهادات هم در این زمینه به شما خواهد داشت که به آنها خوب گوش دهید و انجام دهید.

دست به ابروهایتان نزنید.

مراقبتهای بعد از میکروبلیدینگ

وکس کردن، بندانداختن یا برداشتن موها با موچین  و هر حرکتی که باعث تحریک پوست ابرو هایتان شود تا چند روز ممنوع می باشد. معمولا بعد از ایجاد هر زخمی ، بدن شروع به باز سازی و ایمن سازی جای زخم می کند که در میکروبلیدینگ هم این امر اتفاق می افتد. سلول های جدید پوستی ایجاد می شوند و سلول های مرده رو پوست به صورت پوسته پوسته خشک ایجاد می گردند که از کندن انها خودداری کنید و بگذارید بصورت طبیعی خودشان کنده شوند.

اینرا هم بخوان :  هاشور ابروی کم پشت

آرایش نکنید

مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ

رنگ و محصولات آرایشی باعث تداخل در ترمیم پوست می شوند که توصیه می کنیم از آرایش کردن تا ترمیم کامل پرهیز کنید. در مرحله ترمیم ابرو به هیچ عنوان از کرم ها و ضد آکنه ها استفاده نکنید. هر محصولی که حاوی بنزویل پراکسید، سالیسیلیک اسید یا کرم‌های سفیدکننده و روشن‌کننده باشند دشمن ترمیم پوشت بعد از آرایش دائم هستند و از استفاده محصولات آنها باید خودداری شود. آلفا هیدروکسیل ها و محصولاتی مشابه آن مانند محصولات ضدپیری و … تا چند روز بعد از میکروبلیدینگ ممنوع می باشند.

فرایند ترمیم بعد از میکروبلیدینگ

مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ

برای انکه بهتر اقدامات بعد از میکروبلیدینگ را درک کنید شاید لازم باشد فرایند کامل و روند کلی ترمیم بعد از میکروبلیدینگ را بهتر و بیشتر بشناسید.

وقتی بلافاصله بعد از انجام میکروبلیدینگ در آیینه به ابروهای خود نگاه کنید ، ابروهای پررنگی را خواهید دید که برایتان جذابیتی ندارند این مرحله 7 تا 9 روز طول می کشد پس نگران نباشید و صبر داشته باشید که بعد از مدت زمان گفته شده رنگ ، روشنتر و جذابتر خواهد شد.

پوسته های تشکیل شده از سلول های مرده به خودی خود خواهند افتاد پس انها را بی موقع نکنید که اینکار بسیاری از رنگهای میکروبلیدینگ را از بین خواهد برد.

برای آنکه به رنگ اصلی میکروبلیدینگ برسید باید بین سی تا 40 روز را صبر کنید تا نتیجه و رنگ نهایی کار را مشاهده کنید این یک رول طبیعی است که باید طی شود تا رنگ کمرنگتر و به تثبیت برسد.

با توجه به مطالب گفته شده این تقسیم بندی در نهایت به شکل زیر خواهند بود :

روز اول: ظاهر ابرو دارای جزییات زیاد است، رنگ تیره دارد. اطراف آن دچار قرمزی می‌شود.
روز دوم تا چهارم: پوست شروع به ترمیم کرده و لایه هایی را بر روی زخم ایجاد می کند که رنگ ابرو ها را پررنگتر از قبل نمایان می کند.
هفته اول و دوم : ترمیم ابرو به روال کاملتری می رسد میکروبلیدینگ روشنتر از قبل دیده می شود عجله نکنید این نتیجه کار نیست . این روشنی زیاد به دلیل لایه برداری انجام شده است.
هفته سوم و چهارم : به تدریح رنگ نهایی کار را مشاهده خواهید کرد. ترمیم کامل می شود و اگر مراقبتهای گفته شده را بخوبی انجام داده باشید نتیجه دلخواه و رضایت بخشیی پیش روی شماست. . بعد از چهار هفته باید جلسه ترمیمی را انجام دهید. در جلسه دوم، فرم ابرو دوباره شکل می‌گیرد و اگر جایی باقی مانده باشد، اصلاح می‌شود.

اینرا هم بخوان :  آموزش تاتو با مدرک چگونه است ؟

مراقبتهای بعد از ترمیم

مراقبتهای بعد از میکروبلیدینگ

بعد از حدود یک ماه باز برای انکه رنگ میکروپیگمنتیشن به دوام و ثبات برسد لازم است نکاتی را رعایت کنید . که مهمترین انها این است که از قرار گرفتن در مقابل نور مستقیم خورشید پرهیز کنید. از لیزرها و اشعه ها دوری کنید.

اسید گلیکولیک، رتینول، آلفا هیدروکسید اسید، لوسیون‌ها و سرم‌های ضد پیری، لایه بردارهای شیمیایی پوست و درمان با لیزر،قرار گرفتن مستقیم در نور مستقیم ،کلر آب استخر از دیگر مواردی هستند که روی رنگ میکروبلیدینگ اثر می گذارند و آنرا تحت تاثیر قرار می دهند.

عوارض جانبی احتمالی میکروبلیدینگ

مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ

عوارض جانبی احتمالی در میکروبلیدینگ مانند سایر روشهای آرایش دائم نیز وجود دارند مانند عفونت . عفونت حاصل آلرژی پوستی به پیگمنت هاست. احساس درد ضعیف و کمی سوزش هم در عمل میکروبلیدینگ طبیعی است. گر ناحیه میکروبلیدینگ شده بعد از ۲ هفته ورم دارد، زخم می‌شود و ترشحات چرکی دارد، فورا باید به پزشک مراجعه کنید.

داشتن هپاتیت و بیماری های کبدی و باردار بودن نشان آن است که میکروبلیدینگ انجام نباید داد.

با رعایت نکات و مراقبتهای بعد از میکروبلیدینگ ، تجربه ی ایمن از آرایش دایم را خواهید داشت و ماندگاری و تثبیت رنگ کامل تری را مشاهده خواهید کرد.

سوالات شما

✅ مراقبتهای اساسی میکروبلیدینگ کدامند ؟

1. دست نزنید.
2. از رطوبت اجتناب کنید.
3.آرایش نکنید.
4. دوری از تابش نور مستقیم.

✅ آیا میکروبلیدینگ نیاز به ترمیم دارد؟

معمولا یک جلسه بعد از انجام در حدود دو هفته بعد از انجام نیاز به ترمیم دارد .

✅ برای انجام میکروبلیدینگ در کلبه آرزو چه اقدامی لازم است ؟

تماس با شماره 09127009256 .

✅ آیا انجام آن دردناک است ؟

بستگی به آستانه تحمل تان این درد تعریف می شود که با بی حسی ها به خداقل می رسد.

✅ چند روز پس از میکروبلیدینگ رنگ ابروها تثبیت می شود ؟

برای آنکه رتگ به تثبیت برسد نیاز به 40 روز زمان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *