نحوه صحیح موم انداختن صورت چگونه است؟

موم انداختن صورت یا همان وکس صورت یکی از متداول ترین روشهای از بین بردن موهای زاید است . این کار را هم در خانه و هم در سالنهای زیبایی می توانید انجام دهید . نحوه کار مراحل زیر می باشد .

موم انداختن صورت
موم انداختن صورت

مدل جدید شینیون 2022

قدم اول: انتخاب وکس برای موم انداختن صورت

برای موم انداختن با دو مدل وکس ها روبرو می شوید . وکس هایی که حاوی آلو ورا هستند و مخصوص بافتهای حساس پوستی هستند . در واقع نباید برای صورت خود از وکس های بدن استفاده کنید. وکس های صورت بصورت مجزا فروخته می شوند.وکس‌های مخصوص صورت معمولا همراه اپلیکاتور یا نوارهای پارچه‌ای ارائه می‌شوند. این نوارها مخصوص استفاده در برخی قسمت‌های صورت هستند. وکس‌های مخصوص صورت ملایم‌تر از وکس‌های بدن هستند چون پوست صورت معمولا بسیار حساس‌تر از پوست سایر قسمت‌های بدن است. کیت‌های وکس سرد برای صورت انتخاب خوبی هستند. برای کاهش درد وکس، در این کیت‌ها از نوارهای وکسی استفاده می شود که حساسیت کمتری موقع استفاده از آن ایجاد می‌کنند. این وکس‌ها کمتر از وکس‌های گرم به پوست صورت آسیب می‌زنند.

اگر از وکس‌های شل استفاده می‌کنید از نوارهای پارچه‌ای برای آن استفاده کنید. نوارهای پارچه‌ای را می‌توانید آماده بخرید یا اینکه خودتان با پارچه نخی تمیز در منزل آماده کنید. اگر تاز‌ه‌کار هستید از نوارهای وکس آماده استفاده کنید. این نوارها مخصوص استفاده در نواحی خاص و باریک مثلا بالای لب‌ها تهیه می‌شوند. همیشه استفاده از نوار پارچه‌ای و نوار وکس راحت‌تر از استفاده از وکس شل با کمک اپلیکاتور است.

8 نکته مهم اپیلاسیون

قدم دوم : مستعد سازی صورت برای وکس

در قدم دوم باید زمینه سازی لازم را انجام دهید تا وکس بهترین عملکرد را داشته باشد. پوست شما ، باید لایه برداری شود. با شستشوی آن با آب ولرم و زدودن موهای بلند این زمینه سازی کمک کنید . اگر پوست چربی دارید باید چربی هایتان را پاکسازی کنید . می توانید از پودر بچه استفاده کنید تا چربی هایتان را پاکسازی کند. اگر پوستتان هم خشک است می توانید مرطوب سازی کنید . مرطوب کننده های زیادی برای این کار وجود دارند . در واقع زمینه سازی مناسب ، می تواند بهترین عملکرد وکس صورت را برایتان بهمراه بیاورد.

اینرا هم بخوان :  نکات طلایی لیزر موهای زائد

قدم سوم: انجام وکس صورت

[elfsight_instagram_feed id=”38″]

دست‌های خود را به خوبی با آب و صابون بشویید. داشتن دست‌های تمیز به شما اطمینان می‌دهد که هیچ باکتری و میکروبی در حین انجام وکس صورت به پوست صورت منتقل نمی‌شود. در مقابل آینه قرار بگیرید تا بهتر ببینید که کدام قسمت صورت را وکس می‌کنید.

جهت رویش موها را مشخص کنید. بررسی کنید که جهت رشد موهای صورت شما به سمت پایین است یا اریب به سمت مرکز صورت. وکس را در جهت رشد مو روی موها بمالید. موهای ابرو و بالای لب معمولا به شکل مورب رشد می‌کنند. موهای روی گونه یا خط چانه ممکن است مورب یا رو به پایین باشند.

وکس را گرم کنید. اگر از وکس‌های نواری استفاده می‌کنید، آن را سی تا چهل ثانیه بین دست‌های خود بمالید. اگر از وکس شل استفاده می‌کنید آن را روی گاز یا در مایکروویو گرم کنید. با گذاشتن مقدار کمی وکس در قسمت داخلی مچ، آن را تست کنید. باید به اندازه‌ای گرم شده باشد که غلظت مناسبی برای پخش کردن روی پوست داشته باشد ولی نباید پوست را بسوزاند.

وکس را روی پوست بمالید. از اپلیکاتور استفاده کنید تا وکس را در جهت رویش موها با لایه‌ای نازک روی پوست بمالید. سپس نوارهای پارچه‌ای را بردارید و آن را روی وکس فشار دهید. با استفاده از انگشتان خود، پارچه را روی وکس ماساژ دهید. آن را در جهت رویش موها حرکت دهید.

اگر از وکس نواری استفاده می‌کنید، روکش آن را بردارید و روی پوست قرار دهید. آن را با فشار روی پوست ماساژ دهید تا وکس کاملا به موها بچسبد. آن را در جهت رویش موهای صورت ماساژ دهید.

اینرا هم بخوان :  8 نکته مهم اپیلاسیون

اجازه دهید که وکس سی ثانیه روی پوست بماند. این زمان کافی است برای اینکه موها کاملا به وکس بچسبند. وکس را بیشتر از سی ثانیه روی پوست نگه ندارید چون بلند کردن آن سخت تر و دردناک‌تر می‌شود. وکس روی صورت باید داغ باشد ولی نه آن قدری که پوست را بسوزاند.

وکس را در خلاف جهت رشد موها از روی پوست بردارید. بعد از سی ثانیه، گوشه نوار وکس را از روی پوست بردارید و در حرکتی سریع آن را خلاف جهت رویش موهای صورت از روی پوست بکنید. نوار وکس را باید با یک حرکت از روی پوست بردارید. برای رفع قرمزی بعد از وکس و تسکین درد پوست، بعد از این کار دو انگشت خود را روی پوست بگذارید تا جریان خون که شدت گرفته، به حالت قبلی برگردد.

یک پارچه یا پد خنک روی پوست بگذارید تا درد و قرمزی آن التیام پیدا کند. بعد از برداشتن وکس ممکن است پوست دچار سوزش شود. از یک پارچه یا پد خنک و مرطوب استفاده کنید و برای التیام بخشیدن به پوست، آن را روی صورت بگذارید. این کار را بلافاصله بعد از برداشتن وکس انجام دهید تا درد زیادی را تحمل نکنید.

بلافاصله بعد از برداشتن وکس، از روغن‌های التیام بخش استفاده نکنید چون این روغن‌ها باعث پر شدن منافذ پوست و ایجاد جوش می‌شود. پارچه خنک و مرطوب و تمیز، بهترین التیام‌بخش پوست است.  بعضی از کیت‌های وکس صورت ژل‌های خنک‌کننده هم دارند که می‌توانید از آن استفاده کنید.

ناحیه اطراف ابرو را با دقت بیشتری وکس کنید. مقدار کمی از وکس را زیر ابرو و بالای آن بگذارید. اگر می‌خواهید با وکس به ابروها فرم بدهید، در هر بار از مقدار کمی وکس استفاده کنید. به این طریق، موهای اطراف ابرو را بیش از اندازه بر نمی‌دارید و روی آن کنترل دارید. برای حالت دادن به ابرو، زیاد از وکس استفاده نکنید.

اینرا هم بخوان :  اپیلاسیون در بارداری

برای وکس کردن قسمت بالای لب، از دو نوار وکس در دو طرف آن استفاده کنید. به این ترتیب، جهت رویش موها را دنبال می‌کنید و پوست شما ملتهب نمی‌شود. هر بار یک طرف از بالای لب را وکس کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *