نکات طلایی لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد
لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد یکی از روشهایی زدودون موهای اضافی بدن می باشد که تاییدیه سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) در دهه 1990 را گرفته است . پس روشی است که در دنیا از آن استفاده می شود . اگر شما هم به اینکار هستید این نوشته را تا انتها دنبال کنید تا به آگاهی های مناسبی در این باره برسید .

مرکز هاشور ابرو غرب تهران

[elfsight_instagram_feed id=”35″]

دستگاه لیزر موهای زائد چگونه عمل می کند ؟

 تابش غیر یونیزه که پرتوهای متمرکز نور را به فولیکول های موهای زائد می فرستند، باعت کاهش فولیکول مو می شوند البته امواج نوری به داخل پوست هم در عمق نزدیک مو ، نفوذ می کنند اما این نوفذ کاملا ایمن است .

در واقع دغدغه کسانی که دبال لیزر موهای زائد هستند نفوذ نور در داخل پوست و مشکلاتی نظیر سرطان می باشد که این با عام و تاییدیه FDA شاید به شایعه نزدیک باشد تا واقعیت.

8 نکته مهم اپیلاسیون

لیزر موهای زائد برای کدام قسمت بدن توصیه می شود ؟

پاها، زیر بغل، ناحیه بیکینی و دست ها بیشترین مراجعه را برای لیزر دارند ولی برای تمام بدن استفاده می شود . فقط عضوهایی که سطح بیشتری دارند درد در آنها هم بیشتر خواهد شد .

علائمى که نشانگر انجام صحیح لیزر موهای زائد است عبارتند از:
?ورم مختصر پوست اطراف موهاى زائد که به آن ادم پرى فولیکولار(perifollicular edema) مى‌گویند،این ورم که به اندازه یک عدس کوچک است، علامت انتقال موفق انرژى لیزر به عمق پوست و جایى که ریشه مو قرارگرفته است، مى‌باشد.
خاکستر شدن بخشى از ساقه مو که بیرون از پوست قرار گرفته است.
?بوى خاص موى سوخته یا کز داده شده
موهاى لیزر شده، به تدریج ظرف روزهاى بعد و حداکثر تا دو هفته بعد، خود به خود مى‌ افتد. فاصله بین جلسات بسته به صلاح دید پزشک, ممکن است تغییر کند.

اینرا هم بخوان :  8 نکته مهم اپیلاسیون

عملکرد لیزر موهای زائد


نور لیزر هر چیزی که تیره‌ رنگ باشد را حرارت داده و می‌ سوزاند. با حرارت دادن و سوزاندن موی تیره‌ رنگ داخل فولیکول مو، خود فولیکول نیز آسیب می‌ بیند و از بین می‌ رود. هرکدام از موهای بدن ما دارای یک چرخه‌ ی رشد و استراحت هستند. در یک زمان مشخص اکثر موهای بدن ما در فاز استراحت هستند و تعداد کمی از آن‌ ها در فاز رشد هستند.

اگر هنگام لیزر موهای زائد، فولیکول مو در فاز استراحت باشد، اشعه لیزر بر آن اثری ندارد. به همین دلیل است که برای از بین بردن تمامی ‌موها به چندین جلسه درمان با لیزر، با فاصله های زمانی مشخص نیاز است. با هر جلسه رفع موهای زائد تعدادی از فولیکول‌ های فعال مو سوخته می‌ شوند و بالاخره پس از مدتی تمامی‌ موها از بین می‌ روند.

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

برندها همیشه در حال رقابت هستند و تکنولوژی ها موجود را بروزرسانی می کنند . و این انتخاب بهترین دستگاه را سخت می کند. در واقع ممکن دستگاهی که پارسال بهترین بوده امسال جایگاه خود را از دست داده باشد و این لازمه توسعه و پیشرفت تکنولوژی است . اما برندهایی هستند که تجربه های خوبی را برای عموم داشته اند مانند لیزر دایود و لیزر الکساندرایت.  طول موج  لیزر اندیاگ، بلند تر است و نسبت به همه نوع و رنگ پوست و رنگ دانه بسیار حساس است. در نتیجه با دقت و میزان بیشتری به فولیکول های های مو نفوذ می کند و هیچ تأثیری بر روی بافت اطراف محل درمان نمی گذارد. لازم به ذکر است که پوست های تیره تر در معرض خطر بروز عوارضی مانند هیپوپیگمانتاسیون، اسکار کلوئید، و فولیکولیت قرار دارند.

اینرا هم بخوان :  اپیلاسیون در بارداری

علت پر مویی پاها

علتهای مختلفی می تواند داشته باشد از ژنتیک و ژن خویشاوندی گرفته تا استفاده از کورتون . در واقع این باید توسط متخصص و پزشک تشخیص داده شود.

انجام لیزرموهای زاید ر دوران بارداری اشکالی ندارد؟

همانطور که گفتیم تاییدیه FDA دارد اما اگر به یک پزشک متخصص مراجعه کنید شما را از انجام در دوران بارداری نهی خواهد کرد. در هر صورت دوران بارداری دوران حساسی است که بهتر است که از هر گونه التهاب پوستی جلوگیری شود حتی اپیلاسیون های دردناک را هم در دوران بارداری منع می کنند. البته شاید خیلی از زنان باردار انجام داده باشند و مشکلی هم پیش نیامده . اما در این مورد تحقیقات علمی آنچنانی وجود ندارد و بهتر است که انجام نشود.

کدام مرکز و کلینیک مراجعه کنیم ؟

لیزر موهای زائد یکی از پرطرفدار ترین روش های حذف موهای زائد است. این روش بدون درد و عوارض است و دردسرهای اپی لیدی، موم و تیغ و همچنین موهای_زیرپوستی و جوش_های_زیرپوستی را ندارد.
برای اثربخشی لیزر بسته به ضخامت و رنگ مو، نوع پوست، ناحیه درمان لیزر_موهای_زائد، و وسعت ناحیه درمان پزشک مربوطه دستگاه و انرژی آن را برای تاثیر بیشتر و کم شدن موهای بدن تنظیم میکند.
? احتمالا شما هم پس از تصمیم گرفتن برای لیزر موهای زائد بدنتان، در مورد اینکه به کجا مراجعه کنید دچار تردید شده اید. پس باید دقت داشته باشید به کلینیک معتبری مراجعه کنید که از دستگاه های برند و معتبر استفاده کنند و علاوه بر موهای زائد، موهای زیرپوستی نیز برای همیشه از بین بروند. در غیر این صورت بعد از صرف وقت و هزینه زیاد، پس از مدتی دوباره موهای زائد رشد می کنند.

اینرا هم بخوان :  نحوه صحیح موم انداختن صورت چگونه است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *