مراقبت های بعد از تاتو بدن را بشناسیم.

مراقبت های بعد از تاتو بدن
مراقبت های بعد از تاتو بدن

مراقبت های بعد از تاتوی بدن برای نگهداری تاتو انجام شده مهم هستند ولی مهمتر از آن برای حفظ سلامتی پوست می باشند که باید جدی گرفته شوند.

تاتو بدن در جامعه مدرن شهری دنیا گسترده شده و به سبکهای مختلف در بدن انسانها نقش می بندد و گاهی شبیه یک اثر هنری است . اینکار با سوزنی که انتقال جوهر را بعد از شکافتین پوست انجام می دهد که چون زخم و اسکار بهمراه دارد عامل ایجاد عفونت نبز خواهد بود مراقبت های بعد از تاتو می‌تواند از بروز این عوارض جلوگیری کند.

تاتوکار حرفه ای بعد از انجام کار یک لایه نازک وازلین روی بدن تاتو شده می مالد . و سپس محل را کاور می کند .این کاور از تماس پوست و عوامل خارجی به داخل پوست جوگیری می کند.

بعد از چند ساعت که این کاور پانسمانی را نگه داشتید متوجه خواهید شد که این پانسمان اغشته از جوهرهای اضافی تاتو کردن است که در خود جمع کرده است .بانداژ پانسمانی را جدا کنید تا پوستتان نفسی بکشد و سپس ابتدا دستان خود را با آب ولرم و صابون بشویید. به‌آرامی تتو را با صابون بدون عطر و آب بشویید. پوست خود را با یک پارچه نرم خشک کنید. مقدار کمی وازلین روی تتو بزنید. 

آموزش میکرونیدلینگ 

دو نکته اساسی در بهبودی کامل تاتو بدن

  1. لباس ضد آفتاب بپوشید . در واقع آفتاب نباید مستقیم به پوست تازه تتو شده بخورد زیرا تاثیر مستقیم بر رنگدانه ها و جای زخم دارد.
  2. اگر عفونتی دیدید از پزشک کمک بگیرید.

آموزش تاتو حنا

نباید های بعد از انجام تاتو بدن

  • • تا زمانی که تتوی شما کاملاً خوب نشده است، آن را با کرم ضد آفتاب بپوشانید.
  • • تتو را بخارانید یا آن را دستکاری کنید.
  • • روی تتو لباس تنگ بپوشید.
  • • شنا کنید یا بدن خود را در آب غوطه‌ور کنید (دوش مجاز است)

بهبود پوست به سرعت واکنش سیستم ایمنی بدن شما ارتباط مستقیم دارد. البته این هم با بزرگی و کوچکی تاتوی شما رابطه دارد .

اینرا هم بخوان :  آموزش لیفت و لمینت مژه در آموزشگاه فنی حرفه ای

مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ

مراقبت های بعد از تاتو بدن را بهتر بشناسیم.

مراقبتهای هفته اول

بعد از انجام تاتو ، تاتوکار روی تاتو را بانداژ می کند و به شما می گوید که چند ساعت دیگر آنرا بردارید . وقتی این چند ساعت تمام شد شما اقدام به برداشتن بانداژ می کنید. بانداژی که مشاهده خواهید کرد رنگی و خونی خواهد بود . دستان خود را با آب ولرم و صابون بشویید. به‌آرامی تتو را با صابون بدون عطر و آب بشویید. پوست خود را با یک پارچه نرم خشک کنید. مقدار کمی وازلین روی تتو بزنید. 

در روزهای بعدی شما روزانه یک یا دو بار تتوی خود را بشویید و یک مرطوب‌کننده بدون عطر و الکل استفاده کنید. هنگام شست‌وشو، ممکن است متوجه شوید کمی از جوهرها شسته می‌شوند. این فقط جوهر اضافی است که از طریق پوست شما دفع می‌شود.

مراقبتهای هفته دوم

زخمها رو به بهبودی می روند. ایجاد خارش مقطعی و کم هم پوست پوست شدن زخمها حاصل می شود که نباید دست بزنید و پوستها ی را بکنید که این کار ممکن است عامل ایجاد عفونت شود. به بدنتان اجازه بدهید خودش روال عادی درمان زخمها را پیش ببرد. اگر هر گونه عفونت و خارش غیر قابل تحملی داشتید حتما به پزشک مراجعه کنید.

مراقبتهای هفته سوم و چهارم

در مرحله‌ی آخر بهبودی پوست، بیشتر پوسته‌های بزرگ از بین خواهند رفت و پوست زخم‌ها باید بلند شوند. ممکن است هنوز کمی پوست مرده ببینید، اما درنهایت آن‌ها نیز باید از بین بروند. محل تتو ممکن است هنوز خشک و کدر به نظر برسد. تا زمانی که پوست دوباره هیدراته به نظر برسد، به استفاده از مرطوب‌کننده ادامه دهید.

 تا هفته دوم یا سوم، لایه‌های بیرونی پوست باید بهبود یابند.  ممکن است سه تا چهار ماه طول بکشد تا لایه‌های پایین به طور کامل بهبود یابند. تا پایان ماه سوم، تتوی شما باید به همان اندازه روشن و واضح به نظر برسد که هنرمند تاتوکار در نظر داشته است.

اینرا هم بخوان :  آموزش میکروبلیدینگ با تکنیکهای برتر

نکاتی در مورد مراقبت های بعد از تاتو بدن

همیشه برای تمیز کردن محل تاتو از یک صابون ملایم و بدون عطر یا پاک‌کننده‌ی مخصوص تاتو استفاده کنید.

 برای روز اول یا دوم، از پمادهای ترمیمی ویتامین A استفاده کنید تا به بهبود تاتوی شما کمک کند. ژل وازلین آرایشی و بهداشتی، غیرکامدوژنیک است، به این معنی که منافذ شما را مسدود نمی‌کند و باعث ایجاد عفونت نمی‌شود؛ اما فقط یک لایه نازک بمالید. پوشاندن پوست با یک لایه خیلی ضخیم به پوست شما اجازه تنفس نمی‌دهد.

بعد از گذشت حدود دو روز، می‌توانید از یک مرطوب‌کننده معمولی استفاده کنید.

 هر محصولی را که انتخاب می‌کنید، مطمئن شوید که بدون عطر و بو است و حاوی مواد افزودنی مانند رنگ نیست که می‌تواند پوست شما را خشک کند.

برخی وب‌سایت‌ها ادعا می‌کنند که روغن نارگیل پوست را در زیر تتوی شما مرطوب نگه می‌دارد و از عفونت جلوگیری می‌کند. هنوز هیچ مدرک علمی مبنی بر کارآمد بودن آن وجود ندارد.  قبل از استفاده از روغن نارگیل یا هر محصول تأیید نشده‌ی دیگر روی تتوی خود با پزشک‌تان مشورت کنید

قرمزی ، زخم ، خارش شدید ، تراوش جوهر اضافی، همراه با خون و مایعات روی پوست اینها بعد از انجام تاتو تا چند روز طبیعی است اما اگر هوارض زیرا مشاهده کردید حتما به پزشک مراجعه کنید.

عوارض تاتو بدن را بشناسید.

زخم دائم

زخم ها حاصل خراش های پوست برای انجام کار تاتو هستند اما این زخمها بعد از چند روز باید خوب شوند اگر خوب نشدند حتما به پزشک مراجعه کنید .

حساسیت پوستی

برخی از پوستها به برخی مواد حساس هستند . در تاتو این حساسیت به جوهر تاتو مربوط می شود . اگر با چنین مشکل آلرژیکی مواجه شدید از پزشکان کمک بگیرید.

عفونت

عفونت یعنی درد. دردی که همراه پوست عفونی قرمز، گرم و دردناک خواهد بود. وا گر شدت یابد حاصل آن چرک خواهد بود ادامه بیماری های خطرناک دیگر که حتما باید به پزشک مراجعه کنید .

اینرا هم بخوان :  آموزش بافت مو با مدرک فنی حرفه ای

اگر تجهیزات یا جوهرهایی که تاتوکار شما از آن‌ها استفاده کرده است آلوده بوده باشند، می‌توانید به عفونت خونی مانند هپاتیت B یا هپاتیت C، کزاز یا HIV مبتلا شوید. همچنین از منابع قابل اعتماد گزارش‌هایی از انتقال عفونت‌های دیگر، مانند عفونت‌های پوستی نانتوبرکلوس مایکو باکتریال از طریق تتو گزارش شده است.

سوالات شما

تفاوت تاتو و میکروپیگمنتیشن چیست؟

تاتو به روش میکروپیگمنتیشن در واقع با تکنولوژی و ابزار الات مدرن انجام می شود که به آن ارایش ایمن نیز گفته می شود. و جوهرهای آن کاملا ارگانیک هستند. تاتوی سنتی دیگر فکر نکنم کسی انجام دهد. یک فرقش هم در میزان نفوذ رنگ به پوست ، میزان زخم ها و …….

آیا تاتو بودن ترمیم هم دارد؟

زمانیم که تاتو میکنی درست 15روز بعد الی 25روز بعد برای شارژباید بری که اگه جاهایی که کم رنگه یا نگرفته ترمیم بشن

آیا تاتو بودن ترمیم هم دارد؟

زمانیم که تاتو میکنی درست 15روز بعد الی 25روز بعد برای شارژباید بری که اگه جاهایی که کم رنگه یا نگرفته ترمیم بشن

علت رنگ نگرفتن تاتو حین کار چیه؟

زاویه نامناسب سوزن بر روی پوست ، رنگ تقلبی ، پوست چرب ، پوست ضخیم ، سوزن نامناسب وسرعت و قدرت دستگاه پایین از جمله عوامل عدم رنگپذیری تاتو هستند.

تتولاینینگ یعنی چه؟

لاین (line) معنی خط میدهد و همینطور لاینینگ به معنی اجرای خط و خط انداختن در تتو است، تاتوی فاین لاین یا لاین ورک به تتویی گفته میشود که خطوط ظریف سازنده و زیر ساخت طرح باشد.

نگهداری و ماندگاری تاتو به چه صورتی است؟

نکاتی را در این مقاله مطالعه کردید انجام دهید به ماندگاری آن کمک می کنید. در واقع شستشوی تاتوی تازه با آب ولرم و صابون و تمیز نگه داشتن ان و مرطوب نگه داشتن پوست(مصرف آب خوردنی زیاد) به تثبیت رنگدانه های تاتو کمک می کنند. البته باید از قرار گرفتن مستقیم در آفتاب خودداری هم بکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *