اولاپلکس تراپی چیست؟ و چند نوع می باشد ؟

اولاپلکس تراپی و یا پلکس تراپی یکی از روش های درمانی موها محسوب می شود در اثر دکلره، رنگ مو، ریباندینگ مو، براشینگ رشته های پیوندی دی سولفیت مو از هم شکسته می شوند که اولاپلکس این رشته ها شکسته شده را ترمیم و بازسازی دائم می کند. وقتی که برای سالهای متوالی موها رنگ شده باشند یا هایلایت شده باشند اون یکدستی خود را از دست می دهند که اولاپلکس یکدستی و هارمونی سابق را به مو بر می گرداند . البته این بدان معنی نیست که برای موهایی رنگ نشده هم نشود اولاپلکس کرد . در واقع موهایی که رنگ نشده اند اگر اولاپلکس شوند رشته های پیوندی دی سولفیت موها بسیار قوی و محکم خواهد شد . و این یعنی شفافیت و براقیت بیشتر موها .

  1. تراپی مو

5 نوع اولاپلکس مو را بشناسیم.

اولاپلکس تراپی چیست
اولاپلکس تراپی چیست

اولاپلکس N1:  در آرایشگاه جهت تقویت موها به هنگام دکلره کردن برای انجام اولاپلکس تراپی می باشد و با رنگ و دکلره مخلوط می شود.

اولاپلکس N2:  بعنوان ماسک مو برای تقویت مو ها وقتی رنگ و دکلره را از موها شستید برای رسیدن به بهترین نتیجه، این ماده باید تا 20 دقیقه روی موها بماند.

اولاپلکس N3:  این نوع از اولاپلکس برای استفاده در منزل است و مصرف خانگی دارد . 1 تا 3 قاشق چای­خوری برای نم­دار کردن موها بزنید و آنها را به طور مساوی شانه کنید. 10تا 30 دقیقه و یا یک شب تا صبح بگذارید روی موها بماند.سپس با شامپو نرم کننده ها بشویید .

اولاپلکس N4: دبرای آبرسانی، افزایش قدرت موها بعنوان شامپو در بازار موجود است که می تواند جایگزین شامپوی فعلی تان شود .

اینرا هم بخوان :  مراقبت های مو بعد از ریباندینگ را بشناسیم.

اولاپلکس N5 بعنوان نرم کننده ای که برای تقویت موها و محکم شدن پیوندی موها استفاده می شود . بعنوان نرم کننده ، ابرسان خوبی است و و توصیه می­شود تا سه دقیقه قبل از آبکشی روی موها باقی بماند.

کارکرد مهم اولاپلکس تراپی در دکلره

با توجه به شناختی که از محصولات و کارکرد محصولات اولاپلکس بدست اوردیم توصیه می کنیم که اگر قصد دکلره موهایتان را در آرایشگاه دارید به آرایشگرتان توصیه کنید که همزمان کار اولاپلکس تراپی را برایتان انجام دهد.

از اولاپلکس نباید انتظار ظاهری داشته باشید . یعنی با کراتینه متفاوت است و فقط در اصطلاح باطن موهایتان را قوی و محکم می کند و مثل کراتینه به موهایتان صافی و نرمی نخواهد داد.

?آموزش كامل اولاپلكس تراپى :

[elfsight_instagram_feed id=”24″]

١- ابتدا اگر موها آغشته به ژل، تافت ، موس يا هر مواد ديگريست بخوبى با آب ولرم شستشو ميدهيم ، در غير اينصورت بهتر است مواد گذارى روى موى خشك انجام شود تا خيس شدن تمام مو با مايع اولاپكس ١ براحتى ديده شود و از رسيدن مواد به كل مو اطمينان حاصل شود .

نكته : ظرف حاوى مايع اولاپلكس ١ را قبل از برداشت از روى كيت سالنى و هم زمان استفاده بايد به آرامى تكان داد
ضمنا در اين مرحله از شامپو براى شستشو استفاده نميكنيم.

٢- سپس موها را كاملا با حوله خشك ميكنيم .

نكته: به هيچ عنوان با سشوار موها را خشك نميكنيم .

٣- مقدار ١٥ ميل از اولاپكس شماره يك رو با مزومتر از ظرف آن خارج و با ٩٠ ميل آب مقطر يا آب جوشيده سرد شده در يك ظرف پلاستيكى (بدون اسپرى) در دار (مثل قوطى نوشابه با تعبيه يك سوراخ ريز روى درب آن) ريخته كاملا بمدت ٥ دقيقه تكان ميدهيم .

اینرا هم بخوان :  بافت موی کوتاه از مدل های ساده تا پیچیده

نكته : از آبپاش يا هر نوع ظرف اسپرى دار استفاده نميكنيم .

٤- موها رو شاخه شاخه جدا و تقسيم بندى كرده و محلول بدست آمده رو روى هر شاخه بمقدار فراوان ريخته ، با دست ماساژ ميدهيم تا مايع به همه قسمتهاى مو برسد و شروع به شانه زدن با يك شانه دندانه ريز ميكنيم تا محلول كاملا به تمام لايه هاى مو از ريشه تا نوك مو برسد ، سپس ١٠ دقيقه مكث ميكنيم . (مدت زمان مكث در اين ويدئو بيشتر از دستورالعمل كمپانيست ولى بلامانع است )
بهتر است از يك پشت گردنى جهت جمع شدن مواد شره كرده از مو و هدر نرفتن و استفاده مجدد آن در اين زمان مكث استفاده كنيم .

در اين مرحله به وضوح تغيير كيفيت مو ديده ميشه : مو از حالت كدرى و آسيب درامده ، گره ها باز شده و براحتى شانه ميشود كه نشانه بازيابى سلامت مو هست .
٥- پس از گذشت ١٠ دقيقه ، مواد ماسك مانند اولاپكس شماره ٢ را بمقدار كافى روى موهاى مرطوب از اولاپلكس ١، ميزنيم و با ماساژ و شانه كردن از رسيدن آن به كل مو مطمئن ميشويم و بعد از ٢٠ دقيقه مكث آبكشى ميكنيم .

مقاله ای که خواندید از دسته مقالات آموزشی آرایشگری مو از وبلاگ کلبه ارزو بود. در صورتی که تمایل دارید آرایشگری مو رو به صورت کامل فرا گیرید می توانید در دوره آموزش آرایشگری مو آموزشگاه کلبه آرزو شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *