مراقبت های بعد میکروپیگمنتیشن را بشناسید

میکروپیگمنتیشن یکی از روشهای اصلی آرایش دایمی است که حتی آنرا به نوعی آرایش دائم نیز می نامند در سالنهای زیبایی و مراکز میکروپیگمنتیشن مورد استقبال بانوان زیادی قرار گرفته و می گیرد . اما مراقبت بعد میکروپیگمنتیشن ، مهمترین موضوعی است که باید جدی بگیرید و به آن اهمیت بدهید.

برای گرفتن بهترین نتیجه از روشهای آرایش دائم باید به مراقبتهای بعد از انجام خدمات آن نیز توجه کنید که این امر در مورد مراقبت بعد میکروپیگمنتیشن هم اهمیت دارد که شامل آیتمهای زیر می باشد :

  • مراقبت میکروپیگمنتیشن ابرو
  • مراقبت بعد از میکروپیگمنتیشن لب
  • مراقبت بعد از میکروپیگمنتیشن چشم
  • مراقبت های بعد میکروپیگمنتیشن بصورت کلی
مراقبت بعد میکروپیگمنتیشن

در کلاس آموزش آرایش دایم نحوه بکارگیری از این تکنیکهای میکروپیگمنتیشن برای زیباسازی چشمها ، ابروها و لبها یاد داده می شود البیته یکی دیگر از کاربردهای میکروپیگمنتیش ، برای زیباسازی پووست سر می باشد که بنام اسکالپ شناخته می شود.

خیلی از خانم ها که بار اولی هست که قصد انجام میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ ابرو هاشون رو دارن روند اتفاقات بعد از انجام کار رو نمیدونن که مهم هست. بعد از انجام هاشور ابرو یک دوره اکسید شدن رنگ اتفاق میفته. توی این زمان‌ رنگ دانه های پوستتون غلیظ ترین حالت خودشون رو دارن.‌‌پس از این مرحله به مدت ۷ روز پوسته ریزی اتفاق میفته.‌‌از رور ۱۴ ام به بعد پوستتون رنگ اصلی خودش رو به دست میاره.‌‌این مقدار زمانی که گفتم حداکثر زمان هست و ممکنه زودتر هم این روند انجام بشود.

مراقبت بعد میکروپیگمنتیشن
مراقبت بعد میکروپیگمنتیشن

بعد از میکروپیگمنتیشن ، از کمپرس یخ می توانید روی نواحی متورم استفاده کنید که این کار به التیام و کاهش درد ناحیه تورمی کمک می کند البته که این ورم کوچک کاملا طبیعی است.

مراقبت بعد از میکروپیگمنتیشن

برای انکه از میکروپیگمنتیشن بهترین نتیجه را بگیرید باید به مراقبتهای بعد از آن کاملا پایبند و متعهد باشید. این بهترین نتیجه در راستای زیبایی و سلامت شماست و مراقبتهای بعد میکروپیگمنتیشن تکمیل کننده آن خواهند بود.

اینرا هم بخوان :  آرایش دائم صورت زنانه

مراقبتهای اولیه بعد از میکروپیگمنتیشن

مراقبت بعد میکروپیگمنتیشن
مراقبت بعد میکروپیگمنتیشن

مراقبتهای اولیه ، مراقبتهایی هستند که بلافاصله بعد از انجام میکروپیگمنتیشن باید مورد توجه قرار گیرند. بعد از هر خراشی یا زخمی در بدن ، سیستم دفاعی بدنی شروع به فعالیت برای ترمیم آن منطقه ی پوستی خراش داده می شود و این برای میکروپیگمنتیشن هم صادق است اما شما باید چه کاری انجام دهید؟ نباید مانع اینکار شوید.

مراقبت بعد میکروپیگمنتیشن

تا سه روز ، بعد از انجام میکروپیگمنتیشن نباید به صورتتان آب بزنید. آب که نمی زنید هیچ نباید دست هم بزنید. در واقع سیستم ایمنی بدن شروع به ترمیم زخم می کند و زخمهای خشکی روی پوست ایجاد می شوند که نباید بلافاصله انها را بکنید یا دست بزنید و اجازه بدید روال طبیعی ترمیم انجام شود.

مراقبت بعد میکروپیگمنتیشن

میکروپیگمنتیشن تازه نباید خیس شود. حال چه به آب چه با عرق صورتتان. پس نباید فعالیت سنگین کنید که عرقتان در بیاید. مانند ورزش کردن و ……….و اگر در تاببستان هستید از نور مستقیم خورشید پرهیز کنید.

در روز 4 به بعد می توانید شستشو انجام دهید. برای کسانی که میکروپیگمنتیشن اسکالپ انجام داده اند توصیه می شود که برای شستشوی سر از شامپو و صابون و هر گونه مواد شیمایی سوینده پرهیز کنند.

بعد از یک هفته می توانید بطور کامل شستشو انجام دهید و کسانی هم که میکروپیگمنتیشن اسکالپ کرده اند می توانند از شامپوهای ملایم و حدالمقدور گیاهی استفاده کنند.

در یکماه اول بعد از انجام میکروپیگمنتیشن باید از اعمالی که روی تثبیت رنگدانه های هاشور ابرو تاثیر می گذارند دوری کنید. ز هر گونهبرخورد مستفیم با اشعه فرابنفش ، نور خورشید و لیزرها دوری کنید.

اینرا هم بخوان :  میکروپیگمنتیشن چیست و چه مزایایی دارد؟

مراقبت‌های ثانویه

مراقبتهای ثانوبه ، مراقبتهایی هستند که بعد از مراقبتهای اولیه برای ماندگار کار حایز اهمیت هستند. این نکات را رعایت کنید ماندگار میکروپیگمنتیشن بیشتر خواهد بود.

1- از الکل دوری کنید.
2- از نور مستفیم خورشید دوری کنید و پوستتان را در مقابل اشعه یو وی ایمن کنید. تا رنگهای هاشورتان از بین نروند.

مراقبت بعد میکروپیگمنتیشن
مراقبت بعد میکروپیگمنتیشن


3- از محصولات و شوینده های لایه بردار استفاده کنید تا سلول های مرده ناحیه میکروپیگمنتیشن از بین بروند.
4- تغذیه مناسب داشته باشید و رطوبت پوست خود را همیشه متعادل نگه دارید.

برخی سوالات شما

✅ مدت بهبودی بعد از میکروپیگمنتیشن چقدر است؟

میانگین طبیعی که بهبودی محل میکروپیگمنتیشن طول می کشد حدود دو هفته است، البته زمان دقیق بهبودی به عواملی مانند: “جنس پوست، سن، چرخه قاعدگی، رژیم غذایی، میزان فعالیت بدن، قرار نگرفتن در نور خورشید و دارو های مصرفی” بستگی دارد.

✅ ماندگاری میکروپیگمنتیشن چقدر است ؟

میکروپیگمنتیشن بین یک تا سه سال ماندگاری خواهد داشت، البته این مسئله بستگی به چگونگی به دستورات متخصص زیبایی شما دارد.

✅ برای کاهش سوزش می تونم یخ بزارم ؟

شاید در روزهای اولیه در محل میکروپیگمنتیشن احساس خارش داشته باشید که این نشانه ی بهبودی است و. لازم نیست نگران آن باشید. ولی شاید وسوسه شوید و برای تسکین درد بخواهید الز یخ استفاده کنید، پیشنهاد کلبه آرزو به شما این است که از کمپرس یخ و کیسه چای نمدار استفاده کنید. ولی این کار بیش از یک بار در روز انجام ندهید چون ممکن است موجب عفونت شود و آسیب وارد شده به سلول های محل میکروپیگمنتیشن افزایش یابد.

اینرا هم بخوان :  میکروپیگمنتیشن چیست و چه مزایایی دارد؟
✅ عوارض جانبی میکروپیگمنتیشن کدامند ؟

عوارض جانبی میکروپیگمنتیشن درست بعد از انجام این کار قرمز شدن، تورم، حساسیت پوستی و کبودی هستند، وجود این علائم تا 2 روز اول کاملا طبیعی است و نگران هیچ چیز نباشید. ایجاد شدن این عوامل به سن و جنس پوست شما دارد. گاهی ممکن است که این تورم به پیشانی هم سرایت کند. ولی در زمان بروز این نشانه نگران چیزی نباشید. این موارد روی رنگ میکروپیگمنتیشن تاثیری ندارد. ولی باز هم به یاد داشته باشید که در صورتی که نشانه های اولیه بعد از چند روز برطرف نشد سریع به متخصص زیبایی خود اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *