میکروشیدینگ ابرو چیست ؟

میکروشیدینگ ابرو یکی دیگر از روشهای آرایش نیمه دائم محسوب می شود که برای اصلاح ابروها کاربرد دارد . این روش با توجه به ظرافتش از طرفداران زیادی برخوردار است که در این نوشتار به توضیحات تکمیلی درباره آن می پردازیم .

میکروبلیدینگ ابرو یکی از بهترین گزینه هایی است برای اصلاح و فرم ابروها که در این سایت به معایب و مزایای آن نیز پرداختیم . اما گفتیم که میکروبلیدینگ ابرو برای پوستهای حساس مناسب و ایده ال نیست . میکروشیدینگ ابرو جایگزین مناسیی برای اینگونه افراد محسوب می شود که پوست حساسی دارند .

تفاوت میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن

میکروشیدینگ چیست؟

میکروشیدینگ ابرو

برای اصلاح نواقص ابروهای کم‌پشت و خالی شده برای پوستها و ابروهای حساس از میکروشیدینگ استفاده می کنند که یک روش نیمه دائم است .

میکروبیدینگ با ایجاد خطوط مویی انجام می شود اما میکروشیدینگ بصورت نقطه ای انجام می شود و گزینه مناسب تری برای پوستهای حساس است .

توجه به نوع پوست خود و فرم صورت و ابروهای خود شما را به انتخاب گزینه مناسب روش های آرایش نیمه دائم هدایت می کند. میکروبلیدینگ یا میکروشیدینگ می تواند انتخاب ایده ال تری شود اگر در انتخاب آرایشگر خود دقت کنید و شناخت کاملی از نوع پوست خود داشته باشید.

در واقع باید بدانید که تکنیکهای آرایش دائم به یک روش کلی انجام می شوند و آن انتقال رنگدانه به زیر پوست می باشد ولی در میکروبلیدنیگ این انتقال با خطهای باریکی انجام می شود و در میکروشیدینگ بصورت نقطه های ریز . در واقع می شود گفت میکروشیدینگ ورژن ظریفتری از میکروبلیدینگ است .

اگر فرم ابروی خوبی دارید و فقط به فکر پر کردن جاهای خالی ان هستید میکروشیدینگ مناسب شماست . در میکروبلیدینگ ابرو می توانید به طراحی ابرو و فرم دهی آن فکر کنید اما میکروشیدینگ قدرت طراحی ابروها را نخواهد داشت .

اینرا هم بخوان :  اموزش هاشور ابرو

مرکز میکروپیگمنتیشن کلبه آرزو را بشناسیم.

دوام و ماندگاری میکروشیدینگ چقدر است ؟

میکروشیدینگ ابرو

ماندگاری روش های آرایش دائم و نیمه دائم سوال مهمی است برای کسانی که به فکر انجام آن هستند . در واقع شاید بر نوع انتخابشان هم تاثیر گذار باشد بخصوص اگر در هزینه ها دچار مشکل هم باشند.

میکروشیدینگ یک روش آرایش نیمه دائم محسوب می شود ماندگاری آن به عوامل زیادی بستگی دارد ولی تا یکسال برایتان خواهد ماند و البته برای ماندگاری بیشتر باید به ترمیم آن اقدام کنید .

میکروشیدینگ بصورت نقطه ای انجام می شود و بالطبع دوام آن از سایر روشهای آرایش نیمه دائم کمتر خواهد بود البته این ماندگاری یک ساله به پوست و سایر شرایط محیطی و روانی زندگی شما هم تاثیر دارند.

مراحل انجام میکروشیدینگ چند جلسه است ؟

میکروشیدینگ ابرو

معمولا یک جبسه دو ساعت برای انجام میکروشیدینگ کفایت می کند. اما هستند پیگمنترهایی که بعد از انجام آن ، به مشتری خود بعد از یک یا دوهفته دوباره وقت می دهند تا احاطه بیشتری به کارشان داشته باشند و در اصطلاح لبخند رضایت مشتری را بیشتر حس کنند. اما اکثر متخصصان میکروشیدینیگ ، کار را در همان یک جلسه به خوبی اتمام می رسانند و نمی گذارند که کار به جلسه ترمیمی کشیده شود .

روش دردناکی است ؟

میکروشیدینگ ابرو

میزان شدت درد بسته به میزان آستانه تحمل افراد مختلف است . اما در حالت نرمال و عادی روش میکروشیدینگ بصورت نقطه ای انجام می شود و دردش به مراتب کمتر از میکروبلیدینگ است . کسانی هم که تجربه میکروبلیدینگ را داشته باشند می دانند دردش آنطوری نیست که نشود تحمل کرد .

اینرا هم بخوان :  پاک کردن تاتو ابرو بدون درد و خونریزی

متخصصان میکروشیدینگ معمولا قبل از انجام کار، ابتدا ناحیه مورد نظر را با پماد یا مواد مخصوص، بی‌حس می‌کنند. با این کار، درد میکروشیدینگ، به راحتی قابل تحمل است.

 عوارض جانبی دارد؟

قرمزی پوست، وروم کردن پوست بلافاصله بعد از انجام میکروشیدینگ از عوارض های جانبی هستند که می توانند رخ دهند. در واقع میکروشیدینگ هم مانند میکروبلیدینگ با ایجاد زخم و انتقال رنگدانه ها به زیر پوست همراه هست و هر جایی که زخم ایجاد شود احتمال عفونت هم هست . اینجاست که باید به مراکز معتبری که دارای گواهینامه بهداشت و سلامت هستند مراجعه کنید زیرا ایجاد زخم و رعایت نکردن مسایل بهداشتی همانا و انتقال بیماری های ویروسی و … همانا.

ممنوعیت میکروشیدینگ برای چه کسانی است ؟

تقریبا همه افراد می توانند از خدمات میکروشیدینگ استفاده کنند اما افراد زیر توصیه می شود که از انجام میکروشیدینگ و آرایش دایم پرهیز کنند :

  • بارداری و شیردهی
  • تولید بیش از اندازه سبوم در پوست به خصوص در پوست‌های چرب
  • پوست‌های خیلی حساس
  • آکنه‌های شدید و فعال
  • سابقه ایجاد کلوئید یا فزون‌گوشت و هیپرتروفی
  • حساسیت به بی‌حس‌کننده‌های موضعی یا جوهرهای تتو
  • مشکلات پوستی مثل اگزما یا پسوزیاریس
  • تتو در محل مورد نظر که پاک نشده باشد

برای آنکه خیالتان راحت شود می توانید قبل از انجام میکروشیدینگ از پزشک خود مشاوره بگیرید.

واکنش پوست به میکروشیدینگ بعد از انجام آن

میکروشیدینگ هم همراه با ایجاد زخم می باشد که پوست بطور طبیعی بعد از انجام ان شروع به ایمنی سازی و بازساری محل سوزن ها در پوست می کند . این عمل به کمک یک سری کرمهای موضعی توسط پیگمنتر ، سریع تر انجام می شود . باید این فرصت را به ابروهایتان بدهید که ترمیم انجام شود و از شستشن آن و خیس کردن محل زخمها دوری کنید .

اینرا هم بخوان :  هزینه آموزش میکروپیگمنتیشن

میکروشیدینگ در کنار میکروبلیدینگ

متخصص میکروشیدینگ برای گرفتن نتیجه دلخواه در فرم دهی و آرایش نیمه دائم ابروها از هر دو تکنیک بصورت همزمان بهره مند می شوند. البته برای اینکار باید تخصص و مهارت کافی را داشته باشید . برای همین توصیه می کنیم که از مراکز معتبر برای انجام خدمات آرایش دائم بهره مند شوید.

برخی سوالات شما

بن مژه چشم تورم ميکنه ؟

تورم خيلي كم بله ولي بعضي پلكها تورم نميكنه

روش ترکیبی میکروشییدینگ چیه ؟

بسیاری از متخصصان آرایش‌های نیمه‌دائمی از دو روش میکروبلیدینگ و میکروشیدینگ به طور هم‌زمان استفاده می‌کنند تا بهترین نتیجه حاصل شود. شما با توجه مدل ابرویی که مورد نظر دارید و فرم فعلی ابروهای خود می‌توانید از هر دو روش به طور ترکیبی استفاده کنید.

دوره ریکاوری چیست؟

رایند ترمیم پوست بعد از میکروشیدینگ، اهمیت زیادی دارد و تضمین‌کننده نتیجه موفق و طولانی مدت است. متخصصی که میکروشیدینگ را برایتان انجام می‌دهد، کرم‌های مراقبتی و شوینده‌های خاصی را به شما توصیه خواهد کرد. با کمک این کرم‌ها و شوینده‌ها از ایجاد عفونت پیشگیری می‌کنید و روند ترمیم ابرو را سرعت می‌بخشید.

من بارادارم می تونم انجام بدم ؟

نخیر

عوارض هم دارد ؟

قرمزی پوست، وروم کردن پوست بلافاصله بعد از انجام میکروشیدینگ از عوارض آن هستند.

آیا این روش، دردناک است؟

افرادی که میکروشیدینگ می‌کنند، درد کمتری حس می‌کنند چون به جای خطوط باریک، از تکنیک نقطه‌های ریز استفاده می‌شود. البته به علت بریدن پوست، این روش اندکی درد و خونریزی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *